"Щоб відзначити 70-річчя Путіна": Словаччина передала Україні дві гаубиці Zuzana 2

. Ілюстративне фото: САУ Zuzana-2, Міністерство оборони Словаччини

Словаччина передала Україні дві самохідні артилерійські установки Zuzana 2. Про це повідомив міністр оборони Словаччини Ярослав Надь.

"Щоб відзначити 70-річчя агресора Путіна, ми передали ще один подарунок. Ще дві новенькі гаубиці Zuzana 2 вже в Україні (а буде ще більше)", — написав він у Twitter.

Що відомо

  • У червні Словаччина і Україна домовились про передачу Україні восьми самохідних артилерійських установок Zuzana 2, які мають калібр 155 мм і далекобійність до 41 кілометра. Міністр оборони Словаччини Ярослав Надь повідомив, що за контрактом вісім гаубиць буде доставлено в Україну.
  • Контракт на постачання гаубиць Zuzana 2 Україна і Словаччина підписали після візиту до Києва словацької президентки Зузани Чапутової.
  • У серпні міністр оборони Словаччини повідомив, що перші чотири самохідні гаубиці Zuzana, які передала країна, вже опинились у розпорядженні Збройних сил України та готові до розгортання.
  • 2 жовтня стало відомо, що Данія, Норвегія та Німеччина оплатять виробництво гаубиць Zuzana-2 для ЗСУ. Передбачається, що за кошти трьох країн збудують 16 самохідних гаубиць. Ціна замовлення становитиме 92 мільйони євро.

Читайте також

Підтримка України чи Росії: як у Словаччині ставляться до війни

Словаччина заявила, що підтримуватиме Україну всупереч спротиву РФ