Перейти до основного змісту

Словаччина передасть Україні вісім САУ Zuzana-2

Гаубиця Zuzana 2. Фото: Міноборони Словаччини

Словаччина передасть Україні вісім самохідних артилерійських установок Zuzana 2, які мають калібр 155 мм і далекобійність до 41 кілометра.

Про це заявив Міністр оборони Словаччини Ярослав Най, повідомляє Defence 24.

Він зазначив, що українські артилеристи уже вчаться користуватися цими машинами.

Зазначимо, що постачання САУ Zuzanа-2 поповнить українське військо ще однієї 155 мм артилерійської системи після M109, CAESAR, AHS Krab, M777, FH-70 і в майбутньому Panzerhaubitz 2000.

Довідка: Виробництво у Словаччині САУ Zuzana було налагоджено в 1990-х роках. Zuzana-2 — самохідна колісна гаубиця, оновлена версія САУ Zuzana калібру 155 мм. У 2018 році армія Словаччини закупила 25 артустановок. Вони були передані в армію в липні 2021 року, щоб замінити попереднє покоління.

Артустановка здатна стріляти на 41 км. Вежа машини здатна розвертатися на всі 360 градусів, а завдяки автоматиці кількість членів екіпажу зменшено з чотирьох до трьох.

У гаубиці є автоматом заряджання, що дозволяє вести вогонь в режимі MRSI (Multi Round Simultaneous Impact) — одночасне попадання кількох ракет в одну ціль.

Що відомо

  • У квітні президент США Джо Байден схвалив надання Україні пакету військової допомоги на загальну суму 800 мільйонів доларів. Він міститиме 155-мм гаубиці, безпілотники й бронетехніку берегової оборони, а також додаткові переносні зенітні та протитанкові засоби та мільйони набоїв.
  • Окрім того, Словаччина погодилася надати Києву системи протиповітряної оборони С-300, Польща — танки Т-72, Чехія — реактивні системи залпового вогню та гаубиці, а Велика Британія — бронеавтомобілі, протикорабельні ракети та протитанкові ракетні комплекси. Подібні плани оголошували Румунія і Нідерланди.
  • 23 квітня Канада відправила в Україну гаубиці типу M777, снаряди до них, а також бронебійні снаряди для протитанкових рушниць Carl Gustaf. За інформацією канадського уряду, це озброєння вже передано українській армії.
  • 26 квітня на авіабазі "Рамштайн" у Німеччині відбулася зустріч міністрів оборони 40 країн, метою якої було узгодження військової допомоги для України у протистоянні з Росією. За її результатами було домовлено утворити постійну Контактну групу на підтримку України, яка збиратиметься кожного місяця.
  • Як заявила після зустрічі тодішня речниця Білого дому Джен Псакі, понад 30 країн зголосилися виділити більш як п’ять мільярдів доларів для надання військової допомоги Україні в її протистоянні з Росією.
  • 9 травня президент США Джо Байден підписав ленд-ліз для України. Цей законодавчий акт має спростити надання великих обсягів зброї Україні.
  • 19 травня Сенат Сполучених Штатів Америки підтримав виділення Україні пакету допомоги у розмірі 40 мільярдів доларів; тепер цей закон ще має підписати президент Джо Байден. Тоді ж державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Україна отримує додаткове озброєння на суму до 100 мільйонів доларів.
  • За даними Міноборони США, з початку роботи адміністрації Джо Байдена Сполучені Штати виділили Україні понад 4 мільярди доларів на підтримку безпеки, зокрема понад 3,4 мільярда доларів з початку повномасштабного вторгнення Росії.
  • Україна має отримати від Литви 20 бронеавтомобілів М113, 10 військових вантажівок та 10 позашляховиків для розмінування.
  • Польща передала Україні понад 200 пострадянських танків T-72. Такої кількості техніки достатньо, щоб оснастити дві танкові бригади.
  • Німеччина досягла домовленості про постачання Україні семи самохідних броньованих гаубиць Panzerhaubitze 2000. Також Німеччина вже надала Україні 16 млн снарядів, тисячі фауст-патронів, ракетні комплекси Stinger та тисячі інших озброєнь. Наступним кроком будуть танки, гаубиці, засоби для боротьби з дронами та наземними військами.
  • 23 травня міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що Данія передасть Україні протикорабельні ракети, а Чехія — гелікоптери, танки і ракетні системи.
  • Канада направить Україні понад 20 тисяч снарядів для 155-міліметрових гаубиць М777, які раніше були надані країнами Заходу для потреб ЗСУ.

Читайте також

В Україну надійшли артилерійські установки та ракети "Гарпун" — Резніков

США схвалили передачу Україні реактивних систем залпового вогню — ЗМІ

Саморухомі 155-мм гаубиці FH70 уже на передовій — Генштаб

Україна потребує далекобійної зброї — Залужний

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Топ дня
Вибір редакції