Субсидії українцям виплачуватиме Пенсійний фонд. Як оформити

Важливо
Фото: Суспільне Миколаїв

В Україні з 1 жовтня розпочалася передача функцій призначення та виплат житлових субсидій від органів соціального захисту до Пенсійного фонду України. Про це повідомляє Мінсоцполітики.

За вересень міністерство перерахувало Пенсійному фонду України понад 630 мільйонів гривень для виплати пільг і субсидій.

В Мінсоцполітики зазначили, що українцям, які вже отримують житлову субсидію не потрібно її переоформляти Вони і надалі отримуватимуть призначену субсидію на банківський рахунок або через поштове відділення.

"Крім того, у жовтні для них буде проведено розрахунок розміру житлової субсидії на опалювальний сезон, без необхідності звернень", — додали в міністерстві.

Як оформити субсидії

В Мінсоцполітики наголосили, що звернутися за призначенням житлової субсидії, можна будь-коли, в тому числі протягом опалювального сезону.

"У разі звернення за призначенням житлової субсидії протягом двох місяців з початку опалювального сезону, вона призначається з початку такого сезону", — наголосили у відомстві.

Для призначення житлової субсидії потрібно подати заяву та декларацію за встановленими формами:

  • поштою до органу соціального захисту населення за місцем проживання — до 30 листопада 2022 року;
  • особистим візитом до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або посадових осіб центру надання адміністративних послуг:
  • в електронній формі через портал "Дія" незалежно від місяця звернення;
  • поштою або особисто до сервісного центру Пенсійного фонду України,
  • в електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України
  • на мобільний додаток Пенсійного фонду України — з 1 грудня 2022 року.

"До Пенсійного фонду України з питання призначення житлової субсидії можна звертатися з 1 грудня 2022 року в будь-який сервісний центр Пенсійного фонду України, незалежно від місця проживання. Наприклад, громадяни, які проживають в Донецькій чи Київській області,  зможуть звернутися за її призначенням у Сумах чи Львові", — пояснили в міністерстві.

Що відомо

В Міністерстві соціальної політики розповіли, як можна отримати субсидію на опалювальний сезон. Для цього міністерство застосовуватиме екстериторіальний принцип, який не передбачає "прив'язки" до місця проживання людини.

Читайте також

Зарплати, пенсії, субсидії й іпотека. Які зміни чекають на українців з жовтня

Як підготуватися до опалювального сезону і де буде легше зимувати

Чи має Україна достатньо газу, аби витримати опалювальний сезон — експерт Інституту енергетичних стратегій

Отримання субсидій на новий опалювальний сезон: які зміни чекають на українців