З полону РФ звільнили громадян Великої Британії та Марокко, яких суд так званої "ДНР" засудив до страти

Важливо
. Громадянин Великої Британії Ейден Еслін, що воював у лавах ЗСУ, зокрема боронив Маріуполь, Фото: Twitter/@cossackgundi

Громадяни Великої Британії Шон Піннер та Ейден Еслін, а також громадянин Марокко Брагім Саадун були звільнені з полону і зараз перебувають у Саудівській Аравії.

Відповідну інформацію підтвердив Суспільному друг британців Майкл Дженкінс.

Також відео зі звільненими Піннером, Есліном та Саадуном опублікувало державне інформаційне агенство Саудівської Аравії.

Суд так званої "Донецької народної республіки" 9 червня засудив до страти трьох іноземних добровольців — громадян Великої Британії Ейдена Есліна та Шона Піннера, а також підданого Королівства Марокко Брагіма Саадуна. Їх визнали "винними у найманстві та вчиненні дій, спрямованих на захоплення влади та повалення конституційного устрою ДНР".

Читайте також: Боронили Маріуполь. Що відомо про трьох іноземців в лавах ЗСУ, яких в "ДНР" засудили до страти

У липні бойовики "ДНР" заявили про скасування мораторію на смертну кару. До цього Ейден Еслін зміг поговорити зі своїми рідними. Він сказав, що на нього чекає виконання вироку.

21 вересня стало відомо, що Росія видала Саудівській Аравії загалом 10 полонених іноземців, які були захоплені на війні в Україні. Прем'єр-міністерка Великобританії Ліз Трасс повідомила про повернення п’ятьох британців.

Також серед звільнених двоє громадян США: Олександр Друке, 39 років, і Енді Х'юїн, 27 років.

Крім того, були звільнені громадяни Швеції та Хорватії.

"Затриманого в Донецьку громадянина Швеції обміняли, він почувається добре", — написала у Twitter міністерка закордонних справ країни Анн Лінде.

Прем'єр-міністр Хорватії Андрій Пленкович повідомив, що поговорив зі звільненим хорватським військовополоненим Векославом Пребегом.

Читайте також

У полоні росіян перебувають до 50 жінок з Азовсталі, дві з них — вагітні

Зеленський звернувся до президента УЄФА Чеферіна щодо питання звільнення полонених спортсменів

Гендиректор МКЧХ поїде до РФ, щоб обговорити доступ до українських військовополонених