"Бабин Яр" запустив мартиролог жертв російсько-української війни з 2014 року

Фото: скрнішот сайту

Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" запустив мартирологПерелік осіб, що постраждали, були замучені, або перелік страждань та мук, які хтось пережив жертв російсько-української війни з 2014 року під назвою "Закриті очі". На платформі вже зібрали інформацію про більше ніж 2000 загиблих людей.

"Назва "Закриті очі" несе в собі певний символізм. Ми говоримо про те, що світ воліє не бачити кількість загиблих українців і втрачених життів внаслідок війни. Щоб наш мартиролог перестав поповнюватися новими іменами, люди повинні нарешті відкрити очі і діяти єдиною та злагодженою силою проти жорстокості російського окупанта і на захист України", – коментує ідейна натхненниця проєкту Нана Фурман.

Організатори беруть дані із відкритих джерел, далі їх оцінюють дослідники. За потреби до публікацій можна додати важливі факти життя чи обставини смерті. Платформа також має англомовну версію.

Гендиректор "Бабиного Яру" Максим Рабінович вважає, що мартиролог – "це, з одного боку, меморіальна платформа, а з іншого – інструмент комунікації зі світом, який нарешті має прийняти виклик колективної відповідальності за війну, що триває".

Що відомо

Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" — приватний проєкт меморіалу жертвам Голокосту у Бабиному Яру в Києві започаткований 29 вересня 2016 року. Проєкт у 2016 році з'явився з ініціативи та коштом бізнесменів Міхаіла ФрідманаПосійсько-ізраїльський бізнесмен єврейського походження. Співтворець, співвласник та голова наглядової ради директорів консорціуму "Альфа-груп" (Альфа Банк), Павла ФуксаУкраїнсько-російський підприємець, олігарх, засновник девелоперської компанії Mos City Group, бізнес-магнат. та Германа ХанаУкраїнсько-російсько-ізраїльський підприємець, мільярдер. Спів-власник та акціонер Альфа-Груп та інвестиційної компанії L1 Energy; володіє та керує Альфа-Груп разом зі своїм партнером Михайлом Фрідманом. .

У грудні 2019 року фонд повідомив про зміну керівництва, яку попередня команда назвала "раптовою і непоясненою". Новим генеральним директором фонду призначили Максима Яковера, художнім керівником проєкту меморіалу "Бабин Яр" став Ілля Хржановський – російський режисер, відомий за проєктом "ДАУ". У лютому 2019-го презентували нову концепцію меморіалізації Бабиного Яру.

У квітні 2020 року діячі культури просили звільнити Іллю Хржановського з посади художнього керівника центру. Вони критикували концепцію та методи меморіалізації трагедії Бабиного Яру, запропоновані російським режисером, а також через причетність до проєкту російських бізнесменів. Судячи із заяви Центру щодо засудження російської агресії від 1 березня 2022 року, Хржановський досі залишається художнім керівником.

У червні 2021 року російсько-український бізнесмен Павло Фукс, проти якого 18 червня запровадила санкції Рада національної безпеки і оборони, оголосив про вихід зі складу наглядової ради Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр". 1 березня 2022 року Михайло Фрідман подав заяву про вихід з Наглядової ради, а 16 березня це зробив Герман Хан.

Фото: Babyn Yar Holocaust Memorial Center/Facebook

Як підтримують Україну у світі під час війни

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!