Рада національної безпеки і оборони запровадила санкції проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа та російсько-українського бізнесмена Павла Фукса.
Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данілов під час брифінгу 18 червня.
"Сьогодні були введені санкції щодо Фірташа Дмитра Васильовича, повний пакет, який може наша країна застосувати щодо цього пана", — повідомив він.
За словами секретаря РНБО, санкції ввели через постачання сировини до Росії.
"Те що стосується Фірташа – це його участь у титановому бізнесі. Це постачання сировини, яка потім йде – і це простежено нашими розвідниками – на підприємства Російської Федерації. І ми не можемо допустити, щоб це продовжувалась", — зазначив Данілов.
Крім цього, санкції наклали й на ті підприємства, які безпосередньо афілійовані у військово-промисловий комплекс Росії, який використовує титан саме у військовій сфері.
Обмеження застосували також і проти Павла Фукса через його причетність до незаконного отримання ліцензій на видобуток корисних копалин в Україні, зокрема щодо ситуації, пов'язаної з компанією "Голден Деррік".
Крім того, Україна вирішила ввести санкції проти чотирьох юридичних і шести фізичних осіб, пов'язаних зі спецслужбами Російської Федерації.
Що відомо про Дмитра Фірташа
Дмитро Фірташ – один з українських бізнесменів, якого пов’язують з численними корупційними схемами та з російським капіталом. Офіційно він є бенефіціаром або співвласником 100 різних компаній. Серед медіа він володіє інформагентством "Українські новини" та має частку в телеканалі "Інтер". Йому також належить компанія DF Group, яка володіє низкою хімічних підприємств у Рівному, Черкасах, Сумах, Сєвєродонецьку та Горлівці. Окрім того, бізнесмен має активи в гірничопромисловій сфері.
Раніше він також був одним з учасників компанії "Росукренерго", яка займалася постачанням російського газу до України. Утім, у 2014 році компанія заявила про ліквідацію.
З весни 2014 року Дмитро Фірташ перебуває у Відні, відколи його було заарештовано за запитом США. Там його звинувачують у намірах отримати дозволи на видобуток титанової руди в Індії за допомогою хабарів. Зокрема, йдеться про те, що очолюване ним угруповання заплатило 18,5 мільйонів доларів індійським чиновникам. За матеріалами слідства, Фірташ з компаньйонами планували видобувати титан і постачати його до США.
У липні 2019 року міністерство юстиції Австрії повідомило, що міністр Клеменс Яблонер погодив екстрадицію Фірташа до США. Проте український олігарх все ще залишається у Відні. Згідно з угодою про екстрадицію між Австрією і США, міністр юстиції ухвалює рішення "з урахуванням інтересів та міжнародних зобов'язань Австрії". Таким чином, йдеться зрештою не про формальне виконання рішення суду, а про політичне рішення члена уряду. Тим часом адвокати Фірташа подали клопотання про відновлення судового розгляду справи про екстрадицію. Видачу США відтерміновано, поки суд не ухвалить рішення щодо цього клопотання.
У разі визнання винним Дмитру Фірташу загрожують десятки років ув'язнення і конфіскація майна.
Що відомо про Павла Фукса
Павло Фукс — російський та український підприємець. Попри те, що свій основний капітал він заробив у Росії, у 2014 році Фукс перебрався до України.
Він має, зокрема, має частку у газодобувній компанії "Укрнафтобуріння", в якій він є партнером Віталія Хомутинніка та Ігоря Коломойського.
Також відомо, що Фукс був близьким другом покійного мера Харкова Геннадія Кернеса. Він також був одним з меценатів у Харкові.
Що відомо
- 21 травня президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти "злодіїв у законі" та лідерів бойовиків.
- 15 травня у Міністерстві внутрішніх справ заявили, що впровадження санкцій відносно лідерів організованих злочинних угруповань – так званих "злодіїв у законі" – суттєво вплине на зниження рівня злочинності в Україні.
- 14 травня Рада нацбезпеки і оборони ухвалила рішення запровадити санкції проти 557 осіб, які вважаються "злодіями у законі", та 111 іноземних "кримінальних авторитетів".
- 4 квітня президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони щодо впровадження санкцій щодо низки фізичних і юридичних осіб, пов’язаних із контрабандою.
- 19 березня РНБО запровадила санкції проти експрезидента Віктора Януковича, експрем'єра Миколи Азарова та ще 25 колишніх високопосадовців.
- 19 лютого РНБО ухвалило санкції на три роки проти 19 юридичних та 8 фізичних осіб. До списку, зокрема, потрапили голова політради ОПЗЖ Віктор Медведчук та його дружина, телеведуча Оксана Марченко. Санкції були введені за фінансування тероризму.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!