Співробітники Міжнародного комітету Червоного Хреста двічі відвідували українських полонених, яких утримують в окупованій Оленівці Донецької області, однак не мали змоги поспілкуватися з ними віч-на-віч. При цьому МКЧХ намагається отримати доступ до полонених, яких все ще там утримують, а також до тіл їхніх загиблих товаришів.
Про це у коментарі Суспільному розповів речник Міжнародного комітету Червоного Хреста Олександр Власенко.
"До деяких людей ми маємо доступ і мали доступ. В Оленівці ми справді були два рази. Після того, як туди було переміщено військовополонених, це було буквально через 2-3 дні після їхнього перевезення в Оленівку", — розповів він.
Власенко зазначив, що візит був коротким та не повністю відповідав чинним вимогам МКЧХ.
"Він не був згідно з усіма нашими правилами, коли ми маємо можливість подивитися всі приміщення, якими користуються військовополонені, поговорити з ними без свідків. Мета цього візиту була просто привезти туди питну воду, щоб забезпечити найнеобхіднішим на перший час", — пояснив речник Комітету.
Посадовець зазначив, що Червоний Хрест нині має доступ до деяких військовополонених, й намагається тримати на контролі й ситуацію з полоненими в Оленівці.
"Що стосується Оленівки, ми, звичайно, хотіли побачити цих людей. З приводу цього ведемо переговори. І в принципі, таким каменем спотикання є те, що ми хотіли побачити людей. Для нас важливо потрапити саме в місце, де вони знаходилися. Ми хотіли побачити людей, які там були", — зауважив Власенко.
Він розподілив полонених, яких нині утримують в Оленівці, на три категорії.
"Це поранені, люди, які переміщені в медичні установи. І їм надається лікарняна допомога. Друга категорія — це люди, які не постраждали внаслідок цієї трагедії 29 липня. Третя категорія — це тіла загиблих людей, які ми хотіли б також побачити", — пояснив посадовець.
За його словами, МКЧХ має фахівців судово-медичної експертизи, які могли б проаналізувати причини трагедії.
Що відомо
- Під час вибуху в ніч проти 29 липня, який пролунав на території колишньої виправної колонії в смт Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області, була знищена будівля, де утримували українських військовополонених. За даними росіян, загинуло понад 50 українських захисників. За даними Офісу генпрокурора України, поранення дістали 130 людей.
- Колишній командир полку "Азов", капітан та офіцер Сил спеціальних Операцій Збройних сил України Максим Жорін 2 серпня повідомив Суспільному, що особи частини загиблих під час вибуху вдалось встановити.
- Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш 3 серпня повідомив, що ООН запускає "місію по встановленню фактів" трагедії в Оленівській колонії.
- В Асоціації родин захисників Азовсталі звинуватили Червоний Хрест у бездіяльності, а також негативно висловилися про поїздку голови організації в Москву. Зокрема членкиня асоціації Сандра Кротевич також заявила, що подібні поїздки означають те, що певна організація "підіграє російській стороні".
Читайте також
Російські окупанти стратили полонених в Оленівці, щоб прибрати свідків — розвідка
РФ готувалась до атаки по Оленівці та поховання загиблих заздалегідь — Bellingcat
Наявні докази більше підтверджують заяву України, ніж РФ — ISW про напад на полонених в Оленівці
Maxar опублікувала супутникові знімки до та після вибуху колонії в Оленівці
Ексбранка Оленівської колонії розповіла про умови утримання українських полонених