Співзасновник шведської Amnesty йде з організації через незгоду зі звітом про ЗСУ

Співзасновник шведського підрозділу Amnesty International Пер Вестберг. Скріншот з відео

Співзасновник шведського підрозділу Amnesty International Пер Вестберг йде з організації через незгоду зі скандальним звітом АІ, в якому йдеться про те, що ЗСУ піддають небезпеці цивільних.

Про це він заявив виданню Svenska Dagbladet, повідомляє Expressen.

"Я є членом організації вже майже шістдесят років. З важким серцем я через заяви Amnesty щодо війни в Україні закінчую свою довгу і плідну співпрацю", — заявив Вестберг.

Він став співзасновником шведського підрозділу Amnesty International у 1964 році.

4 серпня міжнародна правозахисна організація Amnesty International опублікувала звіт про дії українських військових. Автори стверджують, що українські бійці нібито піддають небезпеці цивільних, створюючи бази та застосовуючи озброєння в житлових районах, зокрема в школах і лікарнях.

Що відомо

  • Український офіс правозахисної організації Amnesty International не брав участь у підготовці та поширенні доповіді і просив не публікувати цей звіт, однак в міжнародному офісі не дослухались. Через небажання міжнародного офісу AI зрозуміти некоректність звіту, українська команда Amnesty звільняється.
  • У Міністерстві оборони України заявили, що Україна відкрита до розслідування злочинів як російських військових, так і в ЗСУ. Однак цей звіт не враховує контексту та хронології подій, і той факт, що Україна "рятує своє власне існування як держава", наголосили в МО.
  • У відповідь на критику звіту глава Amnesty International Аньєс Калламар заявила, що "українські та російські тролі" в соціальних мережах "атакують" розслідування Amnesty International.
  • 7 серпня Amnesty International перепросила за "страждання та гнів" українців через опублікований звіт, але не відмовилася від своїх висновків.

Читайте також

"Аналіз дій жертви без врахування дій гвалтівника" — як реагують на звіт Amnesty International та чим відома організація

"Нічим не підтверджений і бездоказовий". Директор Української Гельсінської спілки про звіт Amnesty International

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!