Перейти до основного змісту

Amnesty International перепросила за "страждання та гнів" українців через звіт, але не відмовилася від своїх висновків

. Генеральна секретарка Amnesty International Аньєс Калламар, фото: Associated Press

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International у неділю 7 серпня перепросила за "страждання та гнів", спричинені звітом, в якому йдеться про те, що ЗСУ піддають небезпеці цивільних.

Про це йдеться у листі, що є у розпорядженні агентства Reuters.

"Amnesty International глибоко шкодує про страждання і гнів, які викликав наш пресреліз про тактику ведення бою українських військових", — сказано в повідомленні Amnesty International.

В організації зазначили, що їх звіт не означає, що правозахисники перекладають на українських військових відповідальність за правопорушення, вчинені російською армією.

Водночас Amnesty International не відмовилася від своїх попередніх заяв.

"Хоча ми повністю підтримуємо свої висновки, ми шкодуємо про спричинений біль", — сказано в листі.

Що відомо

  • 4 серпня міжнародна правозахисна організація Amnesty International опублікувала звіт про дії українських військових. Автори стверджують, що українські бійці нібито піддають небезпеці цивільних, створюючи бази та застосовуючи озброєння в житлових районах, зокрема в школах і лікарнях.
  • Український офіс правозахисної організації Amnesty International не брав участь у підготовці та поширенні доповіді. Глава українського офісу Оксана Покальчук повідомила, що український офіс просив не публікувати цей звіт, однак в міжнародному офісі не дослухались. Через небажання міжнародного офісу Amnesty International зрозуміти некоректність звіту, українська команда Amnesty звільняється.
  • У Міністерстві оборони України заявили, що Україна відкрита до розслідування злочинів як російських військових, так і в ЗСУ. Однак цей звіт не враховує контексту та хронології подій, і той факт, що Україна “рятує своє власне існування як держава”, наголосили в МО.
  • У відповідь на критику звіту глава Amnesty International Аньєс Калламар заявила, що "українські та російські тролі" в соціальних мережах "атакують" розслідування Amnesty International. Посадовиця додала, що це не послабить "неупередженість організації" і "не змінить фактів".

Читайте також

"Аналіз дій жертви без врахування дій гвалтівника" — як реагують на звіт Amnesty International та чим відома організація

"Нічим не підтверджений і бездоказовий". Директор Української Гельсінської спілки про звіт Amnesty International

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Топ дня
Вибір редакції