Грузія заявила, що РФ розширює окупацію країни

Доповнено

Міністерство закордонних справ Грузії у річницю російського вторгнення 2008 року заявило, що РФ розширює зону окупації грузинських територій.

Про це повідомляє портал "Новини Грузія".

"У 14-ті роковини окупації Росія, як і раніше, не виконує угоду про припинення вогню від 12 серпня 2008 року, укладену за посередництва Європейського Союзу, і розширює свій незаконний контроль в окупованих регіонах", — наголошують у міністерстві.

Як наголошують у грузинському МЗС, своїми діями Росія завдає удар по безпеці, правам людини і намагається ізолювати людей, які проживають на окупованих територіях, від решти Грузії та міжнародної спільноти.

У міністерстві закликають Росію змінити своє незаконне рішення щодо визнання окупованих територій. Також в установі наголошують, що протягом 14 років російські сили продовжують зведення загороджень на лінії окупації, а у регіоні незаконно заарештовують та викрадають людей.

"Грубе порушення основних прав людини, етнічна дискримінація та порушення права сотень тисяч внутрішньо переміщених осіб і біженців на повернення до своїх будинків в Абхазькому та Цхінвальському регіонах Грузії продовжують залишатися важким гуманітарним тягарем незаконної окупації Росії", — зазначається в дописі.

МЗС зазначає, що протягом усіх цих років Росія перешкоджає доступу міжнародних правозахисних організацій та входженню Місії спостереження ЄС до Абхазії та Цхінвальського регіону.

Також міністерство висловило подяку міжнародній спільноті за підтримку суверенітету та територіальної цілісності країни.

"Ця підтримка набуває особливого значення сьогодні, коли Росія своєю військовою агресією проти України продовжує порушувати принципи міжнародного права та підриває безпеку Європи", — наголосили в МЗС Грузії.

Медведєв заявив, що війну в Грузії спровокували США

Заступник секретаря Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв, який у 2008 році обіймав посаду президента Росії, заявив, що вторгнення Росії у Грузію було обумовлене діями Сполучених Штатів.

"Це єдиний процес та загальний задум, спрямований проти Росії. Він полягає у прагненні Заходу, насамперед США та інших англосаксонських країн, розгойдати у нас ситуацію. Як? Через сусідів, у безпосередній близькості від кордонів Росії. Американці цинічно займалися підготовкою грузинських збройних сил, вкладали у цей процес чималі гроші. По суті, просто підштовхували божевільного фрика Саакашвілі до того, щоб розв'язати агресію проти цивільного населення Південної Осетії та російських миротворців", — сказав він в інтерв’ю ТАСС.

За словами Медведєва, таку ж "провокаційну, скажімо прямо, злочинну політику" Сполучені Штати ведуть і в Україні.

Що відомо

  • Російські війська увійшли на територію Грузії 8 серпня 2008 року. За результатами війни Грузія втратила контроль над Абхазією та Північною Осетією. 26 серпня 2008 року Росія визнала "незалежність" регіонів.
  • 24 травня 2022 року у невизнаній Південній Осетії змінилася влада — на посаду "президента" вступив Алан Гаглоєв, якому у виборчих перегонах програв Анатолій Бібілов. Утім, він залишив невизнаній республіці призначений на 17 липня референдум про приєднання до Росії.
  • Однак 30 травня так званий глава невизнаної Південної Осетії Алан Гаглоєв призупинив дію указу свого попередника на "посаді" Анатолія Бібілова про організацію референдуму про об’єднання з Росією.
  • Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що країна не скористається війною в Україні для повернення своїх територій військовим шляхом.

Читайте також

У Грузії опозиційна партія вимагає запровадити візовий режим з РФ

У Грузії розробили шрифт на підтримку України

"Дійте. Ми допоможемо": Зеленський звернувся до учасників акції за євроінтеграцію Грузії

Навіщо Росії референдум у Південній Осетії і чи означає це, що Кремль відкриває "грузинський" фронт

Росія не отримала належної реакції світу за вторгнення в Грузію — заяви України та ЄС

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!