Україна може розміщувати сили на територіях, які захищає — ексслідчий ООН про звіт Amnesty International

Фото: Getty Images

Колишній слідчий ООН з воєнних злочинів та співробітник нідерландської правозахисної організації PAX Марк Гарласко заявив, що Україна може розміщувати сили на територіях, які вона захищає, особливо в умовах міських боїв.

Про це посадовець заявив у своєму Twitter.

"Україна все ще має зобов'язання захищати цивільне населення, але вона вживає заходів для цього, допомагаючи мирним жителям у переселенні. Інформаційне середовище складне, але коли я навчаю українські команди, що досліджують воєнні злочини, я завжди кажу їм, що вони повинні розслідувати ймовірні порушення всіх сторін конфлікту", — зазначив Гарласко.

Він наголосив, що Amnesty International неправильно розтлумачили закон, оскільки у протоколі 1 (Женевської конвенції — ред.) зазначено, що військові повинні, наскільки це можливо, уникати розміщення військових об’єктів поблизу населених пунктів.

"Amnesty International помилилася. Я боюся, що їхній звіт поставить під загрозу українське цивільне населення. Хоча ніщо не заважало Росії завдавати ударів по цивільних районах, тепер у них є виправдання. Поважна правозахисна організація заявила, що цілі є. Я боюся, що вони збільшаться", — сказав Гарласко.

Він також зазначив, що Україні потрібно уникати того, щоб наражати на небезпеку цивільне населення, але водночас звіт цей звіт Amnesty International "не відповідає меті".

"Amnesty International помилилася щодо трактування закону. Вони помилилися з часом", — наголосив експерт.

Водночас він підкреслив, що це лише його особиста думка і вони "не пов’язані з жодною з організацій, зокрема з ООН".

Що відомо

  • 4 серпня міжнародна правозахисна організація Amnesty International опублікувала звіт про дії українських військових. Автори стверджують, що українські бійці нібито піддають небезпеці цивільних, створюючи бази та застосовуючи озброєння в житлових районах, зокрема в школах і лікарнях.
  • Український офіс правозахисної організації Amnesty International не брав участь у підготовці та поширенні доповіді. Глава українського офісу Оксана Покальчук повідомила, що український офіс просив не публікувати цей звіт, однак в міжнародному офісі не дослухались.
  • У Міністерстві оборони України заявили, що Україна відкрита до розслідування злочинів як російських військових, так і в ЗСУ. Однак це звіт не враховує контексту подій, наголосили в МО.
  • У відповідь на критику звіту глава Amnesty International Аньєс Калламар заявила, що "українські та російські тролі" в соціальних мережах "атакують" розслідування Amnesty International. Посадовиця додала, що це не послабить "неупередженість організації" і "не змінить фактів".
  • Польське представництво міжнародної правозахисної організації Amnesty International засудило дії РФ в Україні після публікації скандального звіту організації.

Читайте також

"Аналіз дій жертви без врахування дій гвалтівника" — як реагують на звіт Amnesty International та чим відома організація

"Нічим не підтверджений і бездоказовий". Директор Української Гельсінської спілки про звіт Amnesty International

"Спроба виправдати дії Росію": міністр оборони Литви розкритикував звіт Amnesty International

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!