"Спроба виправдати дії Росії": міністр оборони Литви розкритикував звіт Amnesty International

Фото: bernardinai.lt

Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас розкритикував звіт Amnesty International, в якому українські військові звинувачуються у тому, що нібито наражають на небезпеку цивільне населення.

Відповідний допис він оприлюднив у своєму Twitter.

"Amnesty International заявила, що українські солдати наражають на небезпеку мирних жителів, розміщуючи зброю в житлових районах", — зазначив міністр.

Посадовець звернув увагу, що це — не перший раз, коли ця організація ігнорує міжнародне право.

"Ця спроба виправдати дії Росії позначила цю організацію надовго", — підсумував Анушаускас.

Що відомо

  • 4 серпня міжнародна правозахисна організація Amnesty International опублікувала звіт про дії українських військових. Автори стверджують, що українські бійці нібито піддають небезпеці цивільних, створюючи бази та застосовуючи озброєння в житлових районах, зокрема в школах і лікарнях.
  • Український офіс правозахисної організації Amnesty International не брав участь у підготовці та поширенні доповіді. Глава українського офісу Оксана Покальчук повідомила, що український офіс просив не публікувати цей звіт, однак в міжнародному офісі не дослухались.
  • У Міністерстві оборони України заявили, що Україна відкрита до розслідування злочинів як російських військових, так і в ЗСУ. Однак це звіт не враховує контексту подій, наголосили в МО.
  • У відповідь на критику звіту глава Amnesty International Аньєс Калламар заявила, що "українські та російські тролі" в соціальних мережах "атакують" розслідування Amnesty International. Посадовиця додала, що це не послабить "неупередженість організації" і "не змінить фактів".
  • Польське представництво міжнародної правозахисної організації Amnesty International засудило дії РФ в Україні після публікації скандального звіту організації.

Читайте також

"Аналіз дій жертви без врахування дій гвалтівника" — як реагують на звіт Amnesty International та чим відома організація

"Нічим не підтверджений і бездоказовий". Директор Української Гельсінської спілки про звіт Amnesty International

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!