Кіссінджер закликав Україну і Захід не поступатися територією, захопленою РФ після 24 лютого

. Генрі Кіссінджер на церемонії вручення премії Генрі А. Кіссінджера, Берлін, Німеччина, 21 січня 2020 року. Фото: Adam Berry/Getty Images.

Ексдержсекретар США і колишній радник президента США з нацбезпеки Генрі Кіссінджер заявив, що під час можливих майбутніх переговорів із Росією Захід та Україна повинні вимагати повернення всіх українських територій, захоплених після 24 лютого. Заклик Кіссінджера не поступатися окупованими Росією після початку повномасштабної війни територіями прозвучав у інтерв'ю телеканалу ZDF у неділю, 24 липня.

“У нинішній ситуації лідери демократичних країн мають чітко усвідомлювати, про що вони готові вести переговори, а від чого вони не готові відмовлятися за жодних обставин. І робити це, безперечно, доведеться у повній співпраці з жертвами агресії. І це єдина мислима основа управління ситуацією типу холодної війни”, — сказав Кіссінджер.

Читайте також: Кіссінджер розповів про три можливі варіанти розвитку подій в Україні

За його словами, здача української території не може бути прийнятною умовою. Росії доведеться повернути всі захоплені нею з початку війни території, сказав Кіссінджер.

“Президент України неодноразово заявляв, і навіть зовсім недавно, що він не буде вести переговори про жодні українські території, які були українськими на момент початку війни. Так про що тут домовлятися?”, — сказав ексдержсекретар.

Що відомо

  • 23 травня під час конференції на Всесвітньому економічному форумі в Давосі Генрі Кіссінджер заявив, що Україна має поступитися Росії частиною території, а США і Захід — не розраховувати на російську поразку у війні. Кіссінджер сказав, що Захід повинен змусити Україну прийняти ситуацію, яка склалася до початку повномасштабного вторгнення (тобто до 24 лютого), а також не "піддатися настрою на цей момент".
  • Президент Володимир Зеленський розкритикував позицію колишнього державного секретаря США, історика і фахівця із міжнародних відносин Генрі Кіссінджера за заяви, що Україна повинна поступитися Росії частиною своєї території.
  • 99-річний Генрі Кіссінджер був державним секретарем США за президентів Річарда Ніксона та Джеральда Форда. Відомий як ініціатор політики зближення Вашингтона з Китаєм у 1970-х роках, а також як автор низки праць про історію й теорію міжнародних відносин.
  • У 2014 році під час окупації Криму Росією Кіссінджер пропонував Україні відмовитися від вступу до Північноатлантичного Альянсу, інтегрувати Крим в Україну мирним шляхом, а також шукати порозуміння між РФ і Заходом.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 152. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу