Більшість німців, нідерландців та французів підтримують вступ України до ЄС — опитування

Опитування
.

Переважна більшість мешканців Німеччини, Франції та Нідерландів схвалюють надання Україні статус кандидата на вступ до складу Європейського Союзу.

Як повідомляє "Європейська правда", про це свідчать результати опитування, замовленого Центром "Нова Європа", які опинились у розпорядженні видання.

Зокрема, серед тих, хто визначився зі своєю позицією, на користь надання Україні кандидатства висловились 68% німців, 65% французів і 65% нідерландців. Водночас 32% мешканців Німеччини й по 35% французів та нідерландців виступають проти такого рішення.

Загалом 46% жителів ФРН підтримують надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС, 22% виступають проти, ще 25% не визначились із відповіддю, а 7% не змогли відповісти на питання.

Серед мешканців Франції 42% підтримують надання України статусу кандидата, 24% не підтримують, 26% не мають чіткої позиції, ще 9% не змогли відповісти.

У Нідерландах 45% респондентів підтримують кандидатство України, 24% — виступають проти, 21% не зміг обрати відповідь, 10% — не знають.

Опитування проводилось компанією Kantar із 9 по 13 червня 2022 року на замовлення Центру "Нова Європа" та за підтримки Празького центру громадянського суспільства. Вибірка становить 1048 громадян Німеччини, 1050 громадян Франції та 1037 громадян Нідерландів.

Що відомо

  • Україна повністю заповнила опитувальник, необхідний для набуття статусу кандидата в ЄС. Тепер Європейська комісія готуватиме рекомендацію щодо виконання країною критеріїв для вступу до Союзу. Влада ж очікує, що статус країни-кандидата Україна отримає за результатами саміту лідерів ЄС 23-24 червня.
  • 6 червня президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна наразі не розглядає жодної альтернативи вступу до Європейського Союзу, зокрема альтернативою ЄС не можуть бути й домовленості з Великою Британією про додатковий оборонний союз.
  • 9 травня президент Франції Емманюель Макрон закликав створити альтернативу євроінтеграції, оскільки для вступу в ЄС країнам-кандидатам можуть знадобитися "кілька десятиліть".
  • Після цього Польща підтримала пропозицію Словаччини лобіювати лідерів держав Західної Європи, які "займають більш стриману позицію" щодо надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС.
  • 16 травня єврокомісар з питань розширення та політики добросусідства Олівер Вархелі повідомив, що Євросоюз отримав усі відповіді України в опитувальнику, заповнення якого є необхідним кроком для отримання статусу кандидата в ЄС.
  • 8 червня Європарламент рекомендував лідерам держав та урядів Євросоюзу надати Україні статус країни-кандидата на вступ до ЄС.
  • 11 червня президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн прибула до Києва. Під час зустрічі з президентом Зеленським вона заявила, що ЄС дуже високо цінує зусилля і рішучість, яких докладає Україна та її громадяни на шляху до Європейського Союзу. Зеленський своєю чергою заявив, що надання статусу країни-кандидата в ЄС — це лише початок, і рішення щодо членства України в Євросоюзі матиме важливе значення для всього Європейського Союзу.
  • Європейська комісія порекомендує надати Україні офіційного статусу країни-кандидата в ЄС, повідомляє Politico з посиланням на кількох офіційних осіб, знайомих із обговореннями, які відбулися під час дебатів між членами комісії 13 червня.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 111. Текстовий онлайн

Міністерка закордонних справ Німеччини заявила про підтримку вступу України до ЄС

Вступ до ЄС підтримують однаково на заході та у центрі України — дослідження

Більшість великих країн ЄС не підтримують вступ України до блоку — прем’єр Італії

"Прошу відкрити двері для України": Стефанчук закликав Францію сприяти у наданні Україні статусу кандидата в ЄС

Три країни ЄС не хочуть надати Україні статус кандидата

Чи справді Данія і Нідерланди проти надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу