Саміт ЄС погодив створення "Європейської політичної спільноти" для країн-не членів

Фото: Суспільне

Європейська рада схвалила запропоновану Францією ідею створення "Європейської політичної спільноти" для країн, які ще не вступили в ЄС.

Про це на пресконференції за підсумками саміту ЄС повідомив президент Євроради Шарль Мішель.

Він наголосив, що нова спільнота це не альтернатива розширенню Євросоюзу.

"Ми вирішили сформулювати ідею, відповівши на три питання. Чому? Ідея в тому, щоб забезпечити безпеку і стабільність на Європейському континенті. Що? Має бути створена платформа для політичного діалогу і співпраці з європейськими партнерами на рівній основі. Хто? На нашу думку, найкраще, щоб це був формат тільки лідерів", — зазначив Мішель.

Президент Євроради зазначив, що перша зустріч спільноти може відбутися у Празі під головуванням Чехії. Ми підготуємо цю можливу зустріч після літа разом з президентом Франції та головуванням Чехії, що чергується.

Президент Франції Еммануель Макрон, який є автором ідеї створення Європейської політичної спільноти пояснив, для чого призначена нова організація.

Він зазначив, що розширення ЄС – це тривалий процес, який не дозволяє вирішити все, що "нам потрібне в Європі".

"Ми хочемо, щоб цей новий підхід залучив усіх – від України до Ісландії – до співпраці з питань безпеки і оборони, енергетики, інфраструктури, охорони здоров’я, економічної солідарності", — сказав Макрон.

Що відомо

  • Президент Франції Еммануель Макрон закликав створити політична спільнота держав із центром у Європейському Союзі як альтернативу євроінтеграції, оскільки для вступу в ЄС країнам-кандидатам можуть знадобитися "кілька десятиліть".
  • Європейська комісія у своєму висновку від 17 червня рекомендувала надати Україні статус кандидата в ЄС за умови, що в країні буде проведено низку важливих реформ.
  • Україна повністю заповнила опитувальник, необхідний для набуття статусу кандидата в ЄС. Тепер Європейська комісія готуватиме рекомендацію щодо виконання країною критеріїв для вступу до Союзу. Влада ж очікує, що статус країни-кандидата Україна отримає за результатами саміту лідерів ЄС 23-24 червня.
  • За даними соціологічного дослідження, проведеного на замовлення Центру "Нова Європа", більшість французів, нідерландців та німців схвалюють надання Україні статус кандидата на вступ до складу Європейського Союзу.
  • 16 червня прем’єр-міністр Італії Маріо Драґі, президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц та президент Румунії Клаус Йоганніс заявили, що підтримують європейську інтеграцію України та продовжать надавати країні військову підтримку.

Читайте також

Статус кандидата до ЄС: що це змінить для України та чи допоможе закінчити війну

"Без термінів та без відстрочок" — Єврокомісія про виконання Україною реформ, необхідних для вступу в ЄС

Підтримка України у війні та статус кандидата до ЄС: підсумки візиту європейських лідерів до Києва

"Приєднання Молдови та Грузії до ЄС — національний інтерес України" — Климпуш-Цинцадзе

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!