"Ви не знаєте, що таке війна". Британське видавництво опублікує щоденник 12-річної українки

Фото: Bloomsbury

23 червня видавництво Bloomsbury повідомило, що опублікує щоденник 12-річної української дівчинки Єви Скалецької, який розповідає про її подорож із бабусею з охопленого війною Харкова до Дубліна.

24 лютого Єву розбудили звуки вибухів. Вона виросла та жила з бабусею у Харкові. Далі йдуть 12 днів в Україні, які назавжди змінюють її життя. Єва з бабусею спершу намагалися знайти безпечніше місце у рідному Харкові (їхню оселю пошкодило бомбардуванням), переховувалися у підвалі, а потім перебралися до Західної України. Звідти їх чекав нелегкий шлях через угорський кордон до центру біженців і зрештою — ірландський Дублін.

Книга "Ви не знаєте, що таке війна: Щоденник дівчинки з України" (You Don’t Know What War Is: The Diary of a Young Girl From Ukraine) вийде 25 жовтня 2022 у США (видавництво Union Square) та Британії (Bloomsbury). Частину коштів від продажу книги видавництва передадуть організаціям, які допомагають українським біженцям.

"Історія Єви глибоко зворушила нас, – сказала редакторка видавництва Саллі Бітс. — Ми дуже раді, що Єва вирішила опублікувати книгу "Ти не знаєш, що таке війна" у видавництві Bloomsbury. Це книга, яку має прочитати кожен".

Щоденник буде опубліковано з ілюстраціями на обкладинці, натхненими українським народним мистецтвом Анастасії Стефурак, та картами Харкова, України та Європи ілюстраторки Ольги Штонди, переселенки з Харкова.

Як розповідають про війну в Україні через літературу

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culturesuspilne@gmail.com. Ваші історії важливі для нас!