У Брюсселі розпочинається саміт ЄС, на якому розглянуть надання Україні статусу кандидата

Важливо

У Брюсселі 23 червня розпочинається дводенний саміт глав держав та урядів країн Євросоюзу, на якому обговорять російську агресію, а також розглянуть питання надання Україні, Молдові та Грузії статусу кандидатів в ЄС.

Як повідомляється на сайті Європейської ради, лідери ЄС обговорять останні події, пов’язані з війною Росії проти України, включаючи її вплив на глобальну кризу продовольчої безпеки. Вони також обговорять продовження підтримки ЄС Україні, яка включає економічну, військову, політичну та гуманітарну підтримку.

На початку саміту президент Європейської ради Шарль Мішель на початку саміту ЄС заявив, що у Молдови та України "хороші шанси" на отримання кандидатства в члени ЄС. Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

"Це геополітичний вибір. Я впевнений, що ми надамо статус кандидата Україні та Молдові, а також чітку європейську перспективу Україні, Грузії та Молдові", — сказав Мішель.

Україна подала заявку на членство в ЄС 28 лютого 2022 року. Грузія та Республіка Молдова подали заявку на членство в ЄС 3 березня 2022 року.

Що відомо

  • На початку квітня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн офіційно передала президенту Володимиру Зеленському опитувальник, заповнення якого було необхідним кроком для надання Україні статусу кандидата в ЄС. На його заповнення пішло менше місяця.
  • За даними соціологічного дослідження, проведеного на замовлення Центру "Нова Європа", більшість французів, нідерландців та німців схвалили надання Україні статусу кандидата. Крім людей, цю ініціативу підтримали і європейські лідери.
  • 17 червня Європейська комісія рекомендувала надати Україні статус кандидата в ЄС за умови, що надалі в країні проведуть низку важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами, корупцією та основоположними правами. Водночас президент Франції наголосив, що якби не війна, Україна б не отримала цей статус.

Читайте також

Статус кандидата до ЄС: що це змінить для України та чи допоможе закінчити війну

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного