"Ми надамо розголосу вашим історіям". Львів відвідали троє Нобелівських лауреаток миру

Суспільне Львів

Троє лауреаток Нобелівської премії миру — Джоді Вільямс, Лейма Гбові, Таваккол Карман — відвідали Львів. Вони зустрілися з постраждалими від війни в Україні. Делегація зустрілася з жінками ВПО, також відвідала залізничний вокзал та гуртожиток, де живуть вимушені переселенці. Мета поїздки: закликати до припинення війни.

Спочатку делегація зустрілася з працівниками "Львівської залізниці" — провідницями, які з перших днів війни їздили евакуаційними потягами і допомагали людям втекти від обстрілів.

Джоді Вільямс, Лейма Гбові, Таваккол Карман зустрілися з українськими провідницями. Суспільне Львів

"Ми не забудемо, ми надамо розголосу вашим історіям так широко, як тільки це може бути можливо, ми не дозволимо світові забути про вас", — сказала Нобелівська лауреатка миру Джоді Вільямс про українських провідників та провідниць.

Зустрілись лауреатки і з українськими жінками, які приїхали до Львова, тікаючи від обстрілів і окупації. Зараз вони живуть у одному з львівських гуртожитків.

Нобелівські лауреатки миру у одному із гуртожитків, де мешкають переселенці. Суспільне Львів

Лейма Гбові родом з Ліберії і пережила громадянську війну та була біженкою. Лауреаткою Нобелівської премії миру вона стала 2011 році. Відвідавши у Львові українських жінок і дітей, розповіла що їхні почуття їй дуже близькі.

"Ми ось так ділили кімнату для того, щоб там дорослі могли поспати, а діти спали з іншого боку. І ті спогади освіжилися зараз. І наша поїздка сюди – це поїздка нашої солідарності, сестринської любові. І ми відчували те, що ви відчуваєте зараз", — каже Нобелівська лауреатка миру Лейма Гбові.

Послухавши історії українок, Нобелівські лауреатки пообіцяли розповісти світові про війну в Україні та не дозволити забути про українців і зробити все, аби ця війна закінчилась і люди змогли повернутися додому.

Читайте також: Анджеліна Джолі зустріла у Львові пасажирів евакуаційного потяга

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!