На українсько-польському кордоні лишається близько 3,5 тисяч вантажівок

Пікет польських перевізників, 10 листопада 2023 року, пункт пропуску "Хребене". Фото: Суспільне Львів

На українсько-польському кордоні триває страйк перевізників: у черзі на виїзд із Польщі лишається 3,5 тисяч вантажівок. Заблоковано чотири напрямки: "Рава-Руська-Гребенне", "Ягодин-Дорогуськ", "Краківець-Корчова" і "Шегині-Медика".

Про це розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі телемарафону.

За його словами, ситуація на кордоні практично незмінна. Наразі страйкарі блокують чотири напрямки руху — "Рава-Руська-Гребенне", "Ягодин-Дорогуськ", "Краківець-Корчова" і "Шегині-Медика".

Станом на ранок 10 грудня в черзі на в'їзд до України з Польщі перебуває майже 3,5 тисяч вантажівок. Найбільше транспорту навпроти пункту пропуску "Шегині" — 1200 вантажівок, а також навпроти пункту пропуску "Ягодин" — майже 900 вантажівок.

"Протягом доби певний рух вантажних транспортних засобів відбувається як на в'їзд в Україну, так і в напрямку Польщі, але динаміки й такої інтенсивності руху, як це було до 6 листопада, немає", — сказав Андрій Демченко.

За його словами, найменший рух наразі на пункті пропуску "Ягодин", хоча до страйку через нього перетинало кордон в обох напрямках близько 1200-1300 вантажівок. "Поки що ми не бачимо послаблення з того боку, що провадження певних домовленостей давало б якийсь поштовх для збільшення кількості вантажних транспортних засобів, які б перетинали кордон в обох напрямках", — додав він.