Вступ до ЄС підтримують однаково на заході та у центрі України — дослідження

Опитування
. Прапор ЄС. Фото: Unsplash

Переважна більшість населення центральних та західних областей України підтримує вступ України до Європейського Союзу.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи", повідомляє Укрінформ.

"У порівнянні з першою половиною лютого 2022 року серед населення західних та центральних областей України на 16 відсоткових пунктів зросла підтримка вступу України до Європейського Союзу, досягнувши 89%", — йдеться у повідомленні.

Експерти вважають, що ці дані руйнують стереотип про те, що західні області найбільше підтримують євроінтеграцію.

"Війна зруйнувала ці стереотипи. Ми бачимо, що і в західних, і в центральних областях все більше громадян переконуються в тому, що головним інтеграційним напрямком України є вступ до Європейського Союзу. Це неймовірна зміна", — наголосив виконавчий директор Фонду "Демократичні ініціативи" Петро Бурковський.

Причиною зростання значною мірою стала зміна думки частини населення, яка раніше виступала за відмову від вступу до будь-яких політико-економічних союзів, додав він.

Водночас голова Комітету у закордонних справах Верховної ради VIII скликання Ганна Гопко сподівається, що такі настрої в українському суспільстві змусять Європейський Союз переглянути перспективи євроінтеграції України.

"Коли українське суспільство демонструє таке зростання, я дуже сподіваюся, що Європейський Союз нарешті геополітично визначиться, і Україна вже не буде буферною зоною", — зазначила вона.

Опитування методом face-to-face проводилось Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології за підтримки John Fell Oxford University Press Research Fund впродовж 7–15 травня 2022 року. Загалом було опитано 1000 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення семи західних (Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька) та чотирьох центральних (Вінницька, Кіровоградська, Хмельницька, Черкаська) областей України. Вибірка репрезентативна за такими показниками, як стать, вік, тип поселення та область проживання. Максимальна похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Що відомо

  • 16 травня єврокомісар з питань розширення та політики добросусідства Олівер Вархелі повідомив, що Євросоюз отримав усі відповіді України в опитувальнику, заповнення якого є необхідним кроком для отримання статусу кандидата в ЄС.
  • Лідери держав та урядів країн Європейського союзу розглянуть заявку України на членство в блоці на під час засідання Європейської ради, яке відбудеться у червні поточного року.
  • 9 травня президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна заповнила другу частину анкети-опитувальника Європейської комісії, яка необхідна для отримання статусу кандидата на членство в Європейському Союзі.
  • 9 травня президент Франції Емманюель Макрон закликав створити альтернативу євроінтеграції, оскільки для вступу в ЄС країнам-кандидатам можуть знадобитися "кілька десятиліть".
  • Після цього Польща підтримала пропозицію Словаччини лобіювати лідерів держав Західної Європи, які "займають більш стриману позицію" щодо надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС.
  • Згідно з опитуванням групи "Рейтинг", оприлюдненим 17 лютого, вступ до ЄС підтримують 68% українців, до НАТО — 62% громадян, що є найвищим показником за всю історію подібних спостережень із 2014 року.

Читайте також

ЄС у червні вирішить, чи давати Україні статус кандидата на членство

Вторгнення Росії в Україну, день 96. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!