Путін дозволив не виконувати рішення ЄСПЛ у Росії

Фото: Getty Images

Президент РФ Володимир Путін підписав закон про невиконання Росією рішень Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Про це повідомляє офіційний інтернет-портал правової інформації.

Йдеться про рішення ЄСПЛ, які були ухвалені після 16 березня 2022 року, тобто після виключення Росії з Ради Європи через повномасштабне вторгнення в Україну. У пояснювальній записці зазначається, що Генпрокуратура РФ може до 1 січня 2023 року виплачувати грошові компенсації за ухвалами ЄСПЛ, винесеними до 16 березня 2022 року, але тільки в російських рублях і на російські рахунки.

Цей законопроєкт зареєстрували у Держдумі РФ у травні поточного року, а 7 червня його схвалили.

Війна — усі останні новини

Що відомо

  • 25 лютого 2022 року Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення про зупинення членства Росії в самому комітеті і в Парламентській асамблеї Ради Європи через вторгнення в Україну.
  • 14 березня Україна закликала Парламентську асамблею ради Європи негайно виключити РФ. Міністерство закордонних справ опублікувало заяву "про ситуацію в Раді Європи" та заявило, що не буде брати участь у "перетворенні європейської організації на майданчик для заклинань".
  • Парламентська асамблея ради Європи (ПАРЄ) рекомендувала виключити Росію зі складу Ради Європи. Рішення підтримали депутати зі 46 країн Європи. Раніше РФ сама заявила, що вирішили вийти з Ради Європи.
  • 16 березня Росію офіційно виключили з Ради Європи після 26 років членства.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 110. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!