"Нехай насолоджуються спілкуванням один з одним, без Росії". МЗС РФ заявило про вихід з Ради Європи

. Будівля МЗС Росії. Фото: пресслужба МЗС РФ

Міністерство закордонних справ опублікувало заяву "про ситуацію в Раді Європи" та заявило, що не буде брати участь у "перетворенні європейської організації на майданчик для заклинань".

Про це йдеться в повідомленні МЗС РФ в Twitter.

"Недружні Росії держави ЄС та НАТО, зловживаючи своєю абсолютною більшістю у Комітеті міністрів Ради Європи (КМСЄ), продовжують лінію на руйнування Ради Європи та загального гуманітарно-правового простору в Європі. Росія не має наміру миритися з цими підривними діями, що здійснюються колективним Заходом у руслі насадження "порядку, заснованого на правилах" США. Росія не братиме участі у перетворенні натовцями. Нехай насолоджуються спілкуванням один з одним, без Росії", – ідеться у заяві.

Довідка

Рада Європи – це статутний орган Ради Європи, який представляє інтереси основних політичних партій, що є в державах-членах організації. В рамках Асамблеї співпрацюють представники парламентських структур європейських держав. Це майданчик, на якому розглядають актуальні і перспективні питання, що торкаються аспектів міжнародної політики, юридичних питань і прав людини, біженців та демографії, охорони здоров’я, економіки тощо. До обговорення цих питань залучають також представників ЄС, ОБСЄ, Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського космічного агентства та деякі спеціалізовані заклади Організації Об’єднаних Націй.

Що відомо

  • 25 лютого 2022 року Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення про зупинення членства Росії в самому комітеті і в Парламентській асамблеї Ради Європи через вторгнення російських сил на територію України.
  • Раніше президент Парламентської асамблеї Ради Європи Тіні Кокс закликав Росію негайно припинити воєнні дії проти України і додав, що це є явним порушенням принципів і цінностей, які відстоюються Радою Європи та її державами-членами.
  • 26 червня 2019 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення про підтвердження повноважень делегації РФ без жодних обмежень.
  • У 2014 і 2015 роках через анексію Криму повноваження російської делегації у ПАРЄ суттєво обмежили. Зокрема, позбавили права брати участь у засіданнях і голосувати.

Читайте також

Війна Росії проти України. День п'ятнадцятий. Онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google