ПАРЄ почала процедуру виключення Росії з Ради Європи

Важливо

Парламентська асамблея ради Європи (ПАРЄ) рекомендувала виключити Росію зі складу Ради Європи. Рішення підтримали депутати зі 46 країн Європи. Раніше РФ сама заявила, що вирішили вийти з Ради Європи.

"Як лідери Ради Європи ми неодноразово висловлювали своє рішуче засудження агресії Російської Федерації проти України. Ця невиправдана і неспровокована агресія привела до рішення Комітету міністрів і Парламентської асамблеї розпочати процедуру виключення Російської Федерації з Ради Європи, передбачену статтею 8 Статуту", — ідеться в заяві ПАРЄ.

"Росія, намагаючись зберегти обличчя, сьогодні подала лист до Ради Європи про добровільний вихід з організації. Натомість ми добиваємось саме виключення Росії, і ми зробили все для цього. Такої єдиності в ПАРЄ ще не було – 216 "за" з 219 голосів. ПАРЄ виправляє свої помилки", – наголосила голова української делегації в Асамблеї, народна депутатка "Слуги Народу" Марія Мезенцева.

Остаточне рішення щодо цього питання у четвер, 17 березня, має поставити Комітет Міністрів Ради Європи.

"Очікується, що Комітет якнайшвидше скаже дату, з якої Росія більше не буде вважатись членом Ради Європи, а значить – демократичного простору, в якому поважаються цінності верховенства права та прав людини", — підсумувала Марія Мезенцева.

Раніше Росія вирішила за власною ініціативою вийти з Ради Європи. Представники РФ заявили, що країна планує денонсувати Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод.

Що відомо

  • 14 березня Україна закликала Парламентську асамблею ради Європи негайно виключити РФ. Міністерство закордонних справ опублікувало заяву "про ситуацію в Раді Європи" та заявило, що не буде брати участь у "перетворенні європейської організації на майданчик для заклинань".
  • 25 лютого 2022 року Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення про зупинення членства Росії в самому комітеті і в Парламентській асамблеї Ради Європи через вторгнення російських сил на територію України.
  • У 2014 і 2015 роках через анексію Криму повноваження російської делегації у ПАРЄ обмежили, але не виключили. РФ позбавили права брати участь у засіданнях і голосувати.

Читайте також

Гроші аграріям та добровільні податки для ФОП. Шмигаль пояснив, як уряд підтримає бізнес

Війна Росії проти України. День двадцятий. Онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області

Не тільки "нищівні санкції". Які компанії йдуть з Росії

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!