Наступне засідання у справі щодо катастрофи рейсу MH17 на Донбасі у 2014 році має відбутись 22 вересня, воно матиме технічний характер.
Про це повідомив суддя Хендрік Стейнхейс.
За його словами, вердикт у справі має бути винесений не раніше за листопад цього року.
"Оскільки суд потребує часу для розгляду всіх наведених аргументів, найближча дата, коли може бути оголошено вердикт, — 17 листопада", — зазначив він.
Про точну дату наступного засідання оголосять пізніше на офіційному сайті суду. Водночас Стейнхейс не виключив, що оголошення вердикту може бути відкладено і до 22 грудня.
Читайте також: Рада продовжила угоду з Нідерландами щодо розслідування катастрофи рейсу MH17
Що відомо
- 17 липня 2014 року у Донецькій області був збитий літак Boeing 777 компанії "Малазійські авіалінії", що виконував регулярний рейс MH17 з Амстердама (Нідерланди) до Куала-Лумпура (Малайзія). Загинули всі пасажири та екіпаж – 298 людей. За кількістю жертв катастрофа Boeing 777 стала найбільшою в історії України.
- Слідство встановило, що літак MH17 збили над Донбасом з російського "Бука". Об'єднана слідча група (JIT) назвала імена перших чотирьох підозрюваних – Сергій Дубинський (позивний "Хмурий"), Ігор Гіркін (позивний "Стрелков"), Олег Пулатов (позивний "Гюрза"), Леонід Харченко (позивний "Крот"). У листопаді 2019 року частину обвинувального висновку у справі передали до суду Гааги.
- 9 березня 2020 року розпочалися судові засідання окружного суду Гааги щодо перших чотирьох підозрюваних у справі щодо збиття літака. Євросоюз закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17. Рішення у справі MH17 може бути винесене до грудня 2022 року.
- У липні 2020 року нідерландська влада подала позов до Європейського суду з прав людини проти Росії через причетність до збиття малайзійського Боїнга MH17. До позову приєдналася й Україна. Перше слухання у справі призначене на 26 січня 2022 року.
- 22 грудня 2021 року Окружний суд Гааги завершив триденне засідання у справі "MH-17". Прокуратура попросила довічного ув'язнення чотирьом обвинуваченим: росіянам Ігорю Гіркіну, Сергію Дубінському й Олегу Пулатову та громадянину України Леоніду Харченку.
- у травні 2022 року прокуратура Нідерландів, яка займалася розслідуванням збиття рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році, виклала у вільний доступ матеріали справи.
Читайте також
Річниця трагедії МН17: хроніка розслідування та участь України
"Ми знаємо, що вони брешуть". Про що говорили у суді родичі загиблих пасажирів рейсу MH-17
Справа МН17: роль трьох підозрюваних росіян і одного українця
Нідерланди визначились із компенсаціями родичам загиблих в авіакатастрофі MH17
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу