Перейти до основного змісту

Прокуратура Нідерландів виклала у відкритий доступ матеріали справи MH17

. Фото: Укрінформ

Прокуратура Нідерландів, яка займалася розслідуванням збиття рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році, виклала у вільний доступ матеріали справи. Про це повідомив ексзаступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов.

"Це розслідування є показовим, бо відбувалося з обмеженим доступом до території, а обвинувачення збудоване зокрема завдяки методам цифрової криміналістики", — наголосив він.

На сайті з матеріалами справи викладені фото, відео і записи розмов, покликані обґрунтувати позицію обвинувачення про те, що малазійський Boeing-777 був збитий російськими військовими із зенітного ракетного комплексу "Бук".

Відкриті прокуратурою матеріали складаються з трьох частин. У вступі описується ситуація на сході України станом на липень 2014 року — зокрема виникнення сепаратистських "ЛДНР" і початок бойових дій, а також роль основних фігурантів обвинувачення.

У другій частині прокурори ретельно описують, як ЗРК "Бук" був транспортований з території Російської Федерації до району Первомайського, де й відбувся запуск. А в третій — розповідають, як було ухвалене рішення про збиття літака і як РФ намагалась приховати причетність до трагедії.

Читайте також: Рада продовжила угоду з Нідерландами щодо розслідування катастрофи рейсу MH17

Що відомо

  • 17 липня 2014 року у Донецькій області був збитий літак Boeing 777 компанії "Малазійські авіалінії", що виконував регулярний рейс MH17 з Амстердама (Нідерланди) до Куала-Лумпура (Малайзія). Загинули всі пасажири та екіпаж – 298 людей. За кількістю жертв катастрофа Boeing 777 стала найбільшою в історії України.
  • Слідство встановило, що літак MH17 збили над Донбасом з російського "Бука". Об'єднана слідча група (JIT) назвала імена перших чотирьох підозрюваних – Сергій Дубинський (позивний "Хмурий"), Ігор Гіркін (позивний "Стрелков"), Олег Пулатов (позивний "Гюрза"), Леонід Харченко (позивний "Крот"). У листопаді 2019 року частину обвинувального висновку у справі передали до суду Гааги.
  • 9 березня 2020 року розпочалися судові засідання окружного суду Гааги щодо перших чотирьох підозрюваних у справі щодо збиття літака. Євросоюз закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17. Рішення у справі MH17 може бути винесене до грудня 2022 року.

Читайте також

Річниця трагедії МН17: хроніка розслідування та участь України

"Ми знаємо, що вони брешуть". Про що говорили у суді родичі загиблих пасажирів рейсу MH-17

Справа МН17: роль трьох підозрюваних росіян і одного українця

Нідерланди визначились із компенсаціями родичам загиблих в авіакатастрофі MH17

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції