До кінця року ціни зростуть на понад 20% — голова НБУ

. Ексголова НБУ Кирило Шевченко. Фото: УНІАН

За оцінкою Національного банку України, у травні 2022 року річна інфляція становитиме близько 17%, а до кінця року перевищить 20%.

Про це у статті для "Дзеркала тижня" написав голова НБУ Кирило Шевченко.

На його думку, головними проблемами економіки України у воєнний час є її доларизація, а також виведення заощаджень із фінансової системи (які українці потім обмінюють на валюту, тому що побоюються знецінення гривні).

"Спрацьовує так званий ефект гарячої картоплі, коли кожен новий власник валюти, що знецінюється, намагається якнайшвидше обміняти її на іншу валюту або товари. А що швидше обертаються гроші, то більше прискорюватиметься інфляція", — зазначає глава НБУ.

Він зазначає, що у квітні 2022 року річна інфляція в Україні становила 16,4%, у травні, за прогнозами НБУ, вона зросте до приблизно 17%, а до кінця року — перевищить 20%.

"Насамперед (для вирішення ситуації — ред.) необхідне підвищення Міністерством фінансів ставки дохідності за гривневими ОВДП. Це також опосередковано сприятиме зростанню відсоткових ставок за депозитами", — вважає Шевченко.

Він додає, що Нацбанку доведеться повернутися до активної відсоткової політики, яка в умовах війни "може стати більш сфокусованою на підтримці обмінного курсу, враховуючи його стабілізуючу роль у воєнний час".

Що відомо

  • Національний банк України з 21 травня скасовує обмеження на встановлення курсу, за яким фінансові установи можуть продавати іноземну валюту і списують з рахунків кошти в гривні.
  • До кінця війни Національний банк триматиме офіційний курс замороженим на рівні 29,25 гривні за долар. Таким курс був у перший день повномасштабного вторгнення Росії.
  • В Україні до кінця року інфляція зросте до близько 20%, але це нормально на час воєнного стану, заявив в інтерв'ю "РБК-Україна" прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Читайте також

Як працює банківська система у воєнний час — розповідає експертка

Шахрайство в умовах війни: експертка НБУ — про нові схеми видурювання грошей в українців

В НБУ роз’яснили зміни до постанови про курс гривні до долара

В НБУ розповіли, що станеться з економікою України та чи залишиться гривня стабільною

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу