Національний банк України з 21 травня скасовує обмеження на встановлення курсу, за яким фінансові установи можуть продавати іноземну валюту і списують з рахунків кошти в гривні. Про це повідомляє пресслужба НБУ.
За словами заступника голови НБУ Юрія Гелетія, це дозволить "поліпшити умови роботи легальних суб’єктів ринку".
"Це сприятиме посиленню конкуренції, підвищенню ліквідності легального сегмента та зменшенню обсягу нелегальних операцій. Усе це зробить валютний ринок стійкішим та сприятиме зниженню амплітуди курсових коливань у його готівковому сегменті", — зазначив він.
Нагадаємо, з 14 квітня Нацбанк України дозволив банкам здійснювати продаж іноземної готівки у валюті населенню, але при цьому курс продажу готівкової валюти міг відхилятися не більше ніж на 10% від офіційного курсу НБУ на день здійснення операції.
Крім того, Нацбанк тимчасово зменшив щомісячний ліміт на зняття за кордоном готівки з гривневих рахунків, відкритих в українських банках, до 50 тисяч гривень (було 100 тисяч). На валютні рахунки ця норма не поширюється.
"Це дасть змогу знизити ризики непродуктивного відпливу капіталу, зменшити можливості для спекуляцій та обходу валютних обмежень, а отже, — захистити міжнародні резерви України", — пояснюють в НБУ.
Що відомо
- До кінця війни Національний банк триматиме офіційний курс замороженим на рівні 29,25 гривні за долар. Таким курс був у перший день повномасштабного вторгнення Росії.
- В Україні до кінця року інфляція зросте до близько 20%, але це нормально на час воєнного стану, заявив в інтерв'ю "РБК-Україна" прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Читайте також
В НБУ розповіли, що станеться з економікою України та чи залишиться гривня стабільною
Вторгнення Росії в Україну, день 86. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!