У Білорусі підрахували втрати економіки через санкції

. Новости Беларуси

Втрати економіки Білорусі через санкції Європейського союзу та США становлять близько 16-18 млрд доларів на рік.

Про це в інтерв'ю телеканалу Al Arabiya заявив прем'єр-міністра Білорусі Роман Головченко, повідомляє "Белта".

За його словами, через санкції виявився заблокований практично весь експорт Білорусі до країн Європейського союзу та Північної Америки.

"Ця сума на рік дорівнює близько 16-18 млрд доларів. Природно, ми не можемо втратити цей обсяг експорту і маємо його переорієнтувати на інші ринки", – зазначив білоруський прем'єр.

За словами Головченка, тепер Білорусь має намір перенаправити експоррт в Азію, Африку та на Близький Схід.

Що відомо

  • До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.
  • Білорусь офіційно спростовувала свою участь у війні проти України, але Олександр Лукашенко визнавав, що дозволив РФ скористатися своєю військовою інфраструктурою, щоб завдати удару по Україні нібито для попередження вторгнення в Білорусь.
  • При цьому, за даними української розвідки, армія Росії планувала військове вторгнення та захоплення території Білорусі. Після фальсифікацій президентських виборів у Білорусі Збройні сили РФ розробили план вторгнення та придушення народних протестів.
  • 15 березня Міністерствмо фінансів США запровадило санкції проти 15 громадян Росії та Білорусі, а також відділу МВС Росії по Курчалоєвському району Чечні. Також Сполучені Штати запровадили санкції проти не визнаного низкою країн президента Білорусі Олександра Лукашенка.
  • 29 квітня лідерка об’єднаної білоруської опозиції Світлана Тихановська закликала Сполучені Штати запровадити проти режиму Олександра Лукашенка настільки ж суворі санкції, як і проти Росії через її вторгнення до України.
  • 8 травня Велика Британія запровадила нові санкції проти Росії та Білорусі через агресію проти України. Вони охоплюють торгівлю товарами на загальну суму в 1,7 мільярда фунтів стерлінгів — зокрема торгівлі цінними металами й машинобудування.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 82. Текстовий онлайн

Через санкції Росія використовує у військовій техніці чипи з пральних машин — WP

Росія заборонила транзит газу через польську ділянку газогону "Ямал-Європа"

Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України

Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні

Білорусь ратифікувала угоду про забезпечення сил ОДКБ

Атаки Росії та перелаштування ринку. Які причини дефіциту пального і що далі

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу