Перейти до основного змісту

Курс валют для імпортерів та експортерів залишатиметься незмінним — Нацбанк

. Перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова. Фото: Facebook

Послаблення регулювання курсу валют, оголошені Національним банком України з 21 травня, не стосуватимуться юридичних осіб — імпортерів та експортерів: для них операції здійснюються за курсом, близьким до зафіксованого.

Як повідомляє "Укрінформ", про це в етері загальнонаціонального телемарафону заявила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

Вона пояснила, що наразі валюту можна придбати лише для купівлі товарів критичного імпорту, перелік яких затверджений міністерством економічного розвитку — для того, щоб на тлі обмеженого притоку валюти в Україну через заблокований експорт утримати економіку.

"Тому сьогодні всі операції між клієнтами, які купують валюту для імпорту чи продають від експорту, здійснюється за курсом близьким до офіційного — це фіксований курс НБУ: 29,5 грн/долар плюс-мінус 1%", — зазначила вона.

За словами Рожкової, такі обмеження зберігатимуться доти, доки ситуація з економікою не стабілізується й НБУ не впевниться, що надходження валюти мають системний характер.

Читайте також: В НБУ роз’яснили зміни до постанови про курс гривні до долара

Що відомо

  • Національний банк України з 21 травня скасовує обмеження на встановлення курсу, за яким фінансові установи можуть продавати іноземну валюту і списують з рахунків кошти в гривні.
  • До кінця війни Національний банк триматиме офіційний курс замороженим на рівні 29,25 гривні за долар. Таким курс був у перший день повномасштабного вторгнення Росії.
  • В Україні до кінця року інфляція зросте до близько 20%, але це нормально на час воєнного стану, заявив в інтерв'ю "РБК-Україна" прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 87. Текстовий онлайн

Шахрайство в умовах війни: експертка НБУ — про нові схеми видурювання грошей в українців

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції