Перейти до основного змісту

Українці з 14 квітня можуть купити іноземну валюту в банках

.

Національний банк України з 14 квітня 2022 року дозволив банкам здійснювати продаж іноземної готівки у валюті населенню. Але аналогічна заборона досі розповсюджується на безготівкові розрахунки.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

За словами регулятора, його рішення дозволить боротися з нелегальним обміном валют, а отже, знизити ризики для громадян. При цьому банки зможуть видавати іноземну готівку в обсязі, який розраховується як різниця купленої та проданої валюти.

Також Нацбанк визначив особливості встановлення курсів готівкових валют:

  • курс продажу готівкової валюти може відхилятися не більше ніж на 10% від офіційного курсу НБУ на день здійснення операції;
  • курс купівлі готівкової валюти не має бути нижчим за офіційний курс НБУ на день здійснення операції.

У Нацбанку нагадали, що продаж безготівкової іноземної валюти досі заборонений з 24 лютого. Крім того, регулятор заборонив банкам достроково погашати кредити, отримані ними від нерезидентів, "з метою недопущення неконтрольованого виведення капіталу за кордон".

Читайте також: Банки під час війни. Чи можна взяти кредит, поміняти валюту та зняти готівку

Що відомо

  • До кінця війни Національний банк триматиме офіційний курс замороженим на рівні 29,25 гривні за долар. Таким курс був у перший день повномасштабного вторгнення Росії.
  • Національний банк 21 березня збільшив ліміт на зняття готівки в Україні з рахунків у іноземній валюті. Щоденний ліміт на зняття готівки в Україні з рахунків у іноземній валюті збільшився з 30 тисяч гривень до 100 тисяч гривень (в еквіваленті).
  • У березні 2022 року споживча інфляція в річному вимірі прискорилася до 13,7%. У НБУ пояснюють прискорення інфляції порушенням ланцюгів постачання, нерівномірним попитом, збільшенням витрат бізнесу та фізичним знищенням активів підприємств через повномасштабний напад Росії на Україну.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 50. Текстовий онлайн

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції