Окупанти планують відкрити у Маріуполі чотири школи та викладатимуть лише три предмети

6 травня Маріуполь. Фото: Telegram-канал "Мариуполь сейчас"

Російська окупаційна адміністрація протягом травня планує відкрити у зруйнованому Маріуполі чотири школи. Для цього вони провели "організаційно-методичне" зібрання вчителів. У школах планують викладати лише три предмети: російську мову та літературу, математику та історію РФ.

Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Вчителів, які залишились у місті, окупанти примушують до співпраці. У разі відмови вони погрожують фільтраційними таборами та обмеженням доступу до "гуманітарної" допомоги.

За інформацією Андрющенка, з вересня окупанти планують перевести освіту Маріуполя до російських стандартів та вчити дітей за російськими програмами.

"В рамках "адаптації" маленьких маріупольців до перехіду на російські програми у школах будуть викладати всього три предмети – російська мова/література; історія росії, математика. Важливе зауваження – математика не для підвищення рівня, а теж як процес знищення української мови. Виявилось, що маріупольські діти не розуміють математичні терміни російською, тому саме для адаптації в навчанні будуть викладати математику", — додав він.

Що відомо

  • Російські війська зруйнували Маріуполь Донецької області. Місто перебувало в блокаді армії РФ із початку березня. Голова Донецької обласної військової адміністрації Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%.
  • До кінця 2022 року у Маріуполі через відсутність водопостачання та зруйновану каналізацію від хвороб та епідемій можуть померти понад 10 тисяч людей. Наразі у місті перебуває від 150 до 170 тисяч жителів.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber