На освіту і здоров'я: Україна отримає від Німеччини 150 млн євро кредиту

Україна 24 травня підписала угоду з Кредитною установою для відбудови – німецьким державним банком – щодо отримання бюджетної підтримки у обсязі 150 мільйонів євро.

Участь у підписанні взяли міністр фінансів України Сергій Марченко та директорка KfW по регіону Східна Європа, Кавказ та Центральна Азія Олаф Цимелька.

"Залучені кошти нададуть можливість забезпечити стабільне фінансування першочергових напрямків і будуть спрямовані на соціальні видатки та видатки в сфері освіти і охорони здоров’я", — зазначив Марченко.

Відповідно до умов, кредит надається терміном на 15 років (з урахуванням пільгового періоду відстрочення погашення основної суми кредиту - 5 років).

Рішення про залучення пільгового кредиту ще 17 травня схвалив Кабінет міністрів України.

За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, загальний розмір фінансової допомоги Німеччини становить 300 мільйонів євро. Кошти будуть спрямовані на "підтримку громадян і відбудову критичної інфраструктури".

Раніше уряд України досягнув домовленостей про отримання 1,5 мільярда доларів допомоги Світового банку і 100 мільйонів доларів фінансової підтримки Японії. За словами Шмигаля, загалом з 24 лютого Україна залучила понад 5 мільярдів доларів допомоги.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • Міністри фінансів країн "Великої сімки" під час зустрічі 18-20 травня в німецькому Бонні планують узгодити пакет допомоги Україні в розмірі 15 мільярдів євро, а також обговорити альтернативу нафтовому ембарго щодо Росії.
  • У Сенаті США 16 травня відбулось процедурне голосування за пакет фінансової допомоги Україні на суму у 40 мільярдів доларів.
  • У Варшаві 5 травня відбулася донорська конференція, ініційована Польщею та Швецією для збору коштів Україні. Її учасники загалом зобов'язалися виділити 6,5 мільярда доларів гуманітарної допомоги.
  • З початку повномасштабного вторгнення Росії Україна отримала загалом понад 12 мільярдів доларів допомоги — йдеться як про гуманітарні ініціативи, так і про постачання озброєння, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
  • Протягом першого тижня роботи платформи United24 на рахунки Національного банку України надійшло 25 мільйонів 804 тисячі 580 доларів, повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
  • На відновлення економіки після завершення війни з Росією Україна потребуватиме 600 мільйонів доларів, а в короткостроковій перспективі — від 4 до 5 мільярдів доларів на місяць, заявив під час круглого столу у Вашингтоні прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 90. Текстовий онлайн

Уряд призупиняє регулювання цін на бензин і дизель. Навіщо

“Нас робить людьми мистецтво, за нього ми й воюємо” — історії українських експолонених

"Готуються до останнього бою, бо не вірять у дипломатію". Що розповіли дружини бійців "Азовсталі"

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу