ЗМІ: "Велика сімка" може надати Україні 15 млрд євро допомоги і запропонує альтернативу нафтовому ембарго

. ілюстративне фото з відкритих джерел

Міністри фінансів країн "Великої сімки" під час зустрічі 18-20 травня в німецькому Бонні планують узгодити пакет допомоги Україні в розмірі 15 мільярдів євро, а також обговорити альтернативу нафтовому ембарго щодо Росії.

Про це повідомляє Reuters.

Як розповів інформаційному агентству високопосадовець із Німеччини, пакет допомоги Україні буде розрахований на три місяці й надаватиметься переважно у формі грантів — тобто без умови повернення на противагу кредитам. Половину коштів готові надати США.

Раніше видання Der Spiegel писало, що міністри фінансів країн G7 хочуть ініціювати фінансову підтримку України на суму майже 30 мільярдів євро — таку суму потреб до кінця 2022 року озвучила Україна.

Читайте також: "Велика сімка" обговорить продовольчу кризу через війну в Україні

Своєю чергою міністерство фінансів США планує запропонувати Європейському Союзу замість нафтового ембарго щодо Росії (ухвалення якого блокує Угорщина) запровадити мита на імпорт російської нафти як більш швидку альтернативу.

Згідно з пропозицією Вашингтона, Росія зможе експортувати нафту в ЄС, але її нафтові доходи будуть значно скорочені. Це дозволить уникнути потенційного різкого зростання ціни на "чорне золото" в разі ембарго, а також може стати джерелом поповнення фонду на відновлення України.

Читайте також: Угорщина вже просить до 18 млрд євро, щоб підтримати нафтове ембарго ЄС

Що відомо

  • Глави центральних банків і міністерств фінансів "Великої сімки" за підсумками засідання 20 квітня у Вашингтоні висловили підтримку Україні в її збройному протистоянні з Росією та пообіцяли надати фінансову допомогу. Натомість на Москву чекають подальші обмеження з метою її ізоляції від глобальної фінансової системи.
  • 8 травня президент України Володимир Зеленський взяв участь у віртуальній зустрічі з лідерами країн "Великої сімки". Там він заявив, що кінцевою метою України є забезпечення повного виведення збройних сил та техніки Росії з усієї території України.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 83. Текстовий онлайн

“Нас робить людьми мистецтво, за нього ми й воюємо” — історії українських експолонених

"Готуються до останнього бою, бо не вірять у дипломатію". Що розповіли дружини бійців "Азовсталі"

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу