Фінляндія і Швеція подадуть заявки на вступ до НАТО 18 травня

Оновлено
Прем'єр-міністерка Швеції Магдалена Андерссон, Лондон, Велика Британія, 15 травня 2022 року. Фото: АР

Фінляндія і Швеція домовилися подати заявки на вступ до Північноатлантичного Альянсу одночасно — станеться це в середу, 18 травня. Про це на пресконференції 17 травня заявила прем’єр-міністерка Швеції Магдалена Андерссон.

"Наша спільна заявка на вступ до НАТО є сигналом, що ми об'єднані в нашому майбутньому", — заявила Андерссон після переговорів із президентом Фінляндії Сауле Нііністьо в Стокгольмі.

Андерссон зазначила, що членство Швеції та Фінляндії в НАТО посилить безпеку Балтійського регіону й сприятиме стабільності в Північній Європі. Вона також підкреслила "тривалу спільну історію, традиції, цінності та культуру" обох країн.

Андерссон зазначила, що членство Швеції та Фінляндії в НАТО посилить безпеку Балтійського регіону й сприятиме стабільності в Північній Європі. Вона також підкреслила "тривалу спільну історію, традиції, цінності та культуру" обох країн.

Своєю чергою президент Фінляндії Нііністьо підкреслив, що для його країни поворотним моментом щодо рішення приєднатися до НАТО стало повномасштабне вторгнення Росії в Україну 24 лютого.

"Тепер ми розуміємо, що Скандинавський регіон буде оплотом безпеки — не лише демократії, добробуту й прав людини, а й безпеки теж", — підкреслив він.

Оновлено 21:55. Як повідомили у пресслужбі НАТО, о 8:00 за брюссельським часом (9:00 за Києвом) генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг зустрінеться з послами Фінляндії та Швеції при НАТО Клаусом Корхоненом і Акселем Вернгоффом. Очікується, що саме тоді країни і передадуть заявку на вступ до Альянсу.

Раніше 17 травня міністерка закордонних справ Швеції Анн Лінде підписала заявку про вступ країни до Північноатлантичного альянсу. А у Фінляндії парламент переважною більшістю голосів підтримав вступ країни до НАТО.

НАТО. Усі останні новини

Що відомо

  • 11 травня Велика Британія уклала декларації про "безпекові запевнення" зі Швецією та Фінляндією. Документи передбачають посилення військової співпраці між сторонами й надання допомоги в разі загрози або нападу.
  • 12 травня президент Фінляндії Саулі Ніїністьо та прем'єр-міністр Санна Марін зробили спільну заяву, в якій повідомили про підтримку вступу країни до Північноатлантичного Альянсу. 15 травня президент і уряд Фінляндії офіційно оголосили, що країна має намір подати заявку на членство в НАТО.
  • 15 травня владна Соціал-демократична партія Швеції ухвалила рішення про підтримку вступу країни до Північноатлантичного Альянсу, а 16 травня про це офіційно оголосила прем'єрка Магдалена Андерссон. При цьому Швеція виступила проти розміщення у Швеції ядерної зброї та баз НАТО.
  • Процес вступу Фінляндії та Швеції у Північноатлантичний альянс відбудеться швидко та спокійно, а члени Альянсу тепло зустрінуть країну у своїх лавах, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
  • Данія, Ісландія та Норвегія 16 травня привітали рішення Фінляндії та Швеції стати членами НАТО й пообіцяли гарантувати їхню безпеку на час розгляду їхніх заявок.
  • Водночас президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що країна не підтримає приєднання Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного Альянсу, поки ті дають притулок "терористам".

Читайте також

В Україні сподіваються на швидкий вступ у НАТО після Фінляндії та Швеції

Путін знову заговорив про біологічну зброю в Україні й не побачив "проблеми" у вступі Швеції та Фінляндії в НАТО

ЄС підтримує вступ Швеції та Фінляндії до НАТО. У Росії говорять, що "великої різниці немає"

У нейтральній Швейцарії почали обговорювати зближення з НАТО

У Фінляндії стали продавати "НАТО-пиво"

Вторгнення Росії в Україну, день 83. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!