Американська компанія Lockheed Martin планує збільшити виробництво протитанкових ракетних комплексів Javelin, які зокрема використовуються українськими військами у війні з Росією, з 2100 до 4000 одиниць на рік.
Про це генеральний директор компанії Джеймс Тайслет заявив в інтерв’ю програмі Face the Nation на американському телеканалі CBS.
Коментуючи ситуацію на українсько-російському фронті, Тайслет зазначив, що вона показала, наскільки важливо мати технологічно більш досконалі зразки озброєння "у достатньо великій кількості" й наскільки важливим є контроль над повітряним простором у війнах.
"Українцям вдається утримувати контроль над повітрям. Російські повітряні сили не можуть вільно літати над усією Україною. Причина — в тому, що українці все ще можуть використовувати авіацію і мають достатньо ефективну інтегровану систему протиповітряної й ракетної оборони", — каже він.
На думку гендиректора Lockheed Martin, у майбутньому — навіть після завершення війни Росії проти України — підвищеним попитом будуть користуватися винищувачі F-16, F-35, ракетні комплекси Patriot. Адже залишається загроза з боку Китаю, Ірану й Північної Кореї.
Читайте також: Проєкт "Saint Javelin" зібрав понад $2 млн на підтримку України
Що стосується Javelin, то, як заявляє Тайслет, з огляду на зростання попиту на протитанкове озброєння Lockheed Martin збирається збільшити виробництво майже удвічі протягом кількох місяців або років.
"Ми вже починаємо збільшувати (виробництво — ред.), бо в нас уже завантажена виробнича лінія... Крім того, в нас налагоджена активна логістика. Тож ми вже зараз можемо збільшувати виробництво", — додав гендиректор.
З початку російської агресії 24 лютого Сполучені Штати передали Україні понад п’ять тисяч протитанкових ракет Javelin.
Що відомо
- За даними Міноборони США, з початку роботи адміністрації Джо Байдена Сполучені Штати виділили Україні понад 4 мільярди доларів на підтримку безпеки, зокрема понад 3,4 мільярда доларів з початку повномасштабного вторгнення Росії.
- 28 квітня президент США звернувся до Сенату для схвалення додаткової підтримки Україні в розмірі 33 мільярди доларів. З них 20 мільярдів підуть на закупівлю озброєння й спорядження для українських військових, 8,5 мільярда — на пряму економічну підтримку, а ще 3 мільярди — на гуманітарні й продовольчі цілі.
- Спікерка Палати представників США — нижньої палати Конгресу — демократка Ненсі Пелосі стверджує, що американські законодавці схвалять пакет допомоги Україні в розмірі 33 мільярдів доларів "якнайшвидше" — імовірно, до кінця травня 2022 року.
- Президент США Джо Байден 9 травня має намір підписати законопроєкт про надання Україні оборонної допомоги за спрощеною процедурою — так званий ленд-ліз.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 74. Текстовий онлайн
США оголосили нові санкції проти РФ. Вони стосуються росЗМІ, фінансових послуг і енергоресурсів
Хто потрапив під нові санкції США. Перелік
Більшість американців підтримують санкції проти РФ і допомогу Україні — опитування
The Economist: економіка Росії "знову стоїть на ногах" попри санкції. Чому
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!