Перейти до основного змісту

Виробник Javelin планує випускати їх удвічі більше, ніж зараз

Українські військові випробовують протитанкові ракетні комплекси Javelin, грудень 2021 року. Пресслужба операції Об'єднаних сил

Американська компанія Lockheed Martin планує збільшити виробництво протитанкових ракетних комплексів Javelin, які зокрема використовуються українськими військами у війні з Росією, з 2100 до 4000 одиниць на рік.

Про це генеральний директор компанії Джеймс Тайслет заявив в інтерв’ю програмі Face the Nation на американському телеканалі CBS.

Коментуючи ситуацію на українсько-російському фронті, Тайслет зазначив, що вона показала, наскільки важливо мати технологічно більш досконалі зразки озброєння "у достатньо великій кількості" й наскільки важливим є контроль над повітряним простором у війнах.

"Українцям вдається утримувати контроль над повітрям. Російські повітряні сили не можуть вільно літати над усією Україною. Причина — в тому, що українці все ще можуть використовувати авіацію і мають достатньо ефективну інтегровану систему протиповітряної й ракетної оборони", — каже він.

На думку гендиректора Lockheed Martin, у майбутньому — навіть після завершення війни Росії проти України — підвищеним попитом будуть користуватися винищувачі F-16, F-35, ракетні комплекси Patriot. Адже залишається загроза з боку Китаю, Ірану й Північної Кореї.

Читайте також: Проєкт "Saint Javelin" зібрав понад $2 млн на підтримку України

Що стосується Javelin, то, як заявляє Тайслет, з огляду на зростання попиту на протитанкове озброєння Lockheed Martin збирається збільшити виробництво майже удвічі протягом кількох місяців або років.

"Ми вже починаємо збільшувати (виробництво — ред.), бо в нас уже завантажена виробнича лінія... Крім того, в нас налагоджена активна логістика. Тож ми вже зараз можемо збільшувати виробництво", — додав гендиректор.

З початку російської агресії 24 лютого Сполучені Штати передали Україні понад п’ять тисяч протитанкових ракет Javelin.

Що відомо

  • За даними Міноборони США, з початку роботи адміністрації Джо Байдена Сполучені Штати виділили Україні понад 4 мільярди доларів на підтримку безпеки, зокрема понад 3,4 мільярда доларів з початку повномасштабного вторгнення Росії.
  • 28 квітня президент США звернувся до Сенату для схвалення додаткової підтримки Україні в розмірі 33 мільярди доларів. З них 20 мільярдів підуть на закупівлю озброєння й спорядження для українських військових, 8,5 мільярда — на пряму економічну підтримку, а ще 3 мільярди — на гуманітарні й продовольчі цілі.
  • Спікерка Палати представників США — нижньої палати Конгресу — демократка Ненсі Пелосі стверджує, що американські законодавці схвалять пакет допомоги Україні в розмірі 33 мільярдів доларів "якнайшвидше" — імовірно, до кінця травня 2022 року.
  • Президент США Джо Байден 9 травня має намір підписати законопроєкт про надання Україні оборонної допомоги за спрощеною процедурою — так званий ленд-ліз.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 74. Текстовий онлайн

США оголосили нові санкції проти РФ. Вони стосуються росЗМІ, фінансових послуг і енергоресурсів

Хто потрапив під нові санкції США. Перелік

Більшість американців підтримують санкції проти РФ і допомогу Україні — опитування

"Заяви Путіна свідчать про ненависть до українського народу" — інтерв’ю з генеральною секретаркою Amnesty International

The Economist: економіка Росії "знову стоїть на ногах" попри санкції. Чому

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції