Bloomberg: Росія, ймовірно, уникне дефолту 4 травня. Для цього вона "спалила" доларові резерви

ЗМІ

Росія 29 квітня повідомила про виплату за двома єврооблігаціями — "Россия-2022" (564,8 мільйона доларів) і "Россия-2042" (84,4 мільйона доларів). Для цього Москва використала внутрішні доларові резерви й банк "Дом.РФ", який не перебуває під санкціями.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерело в Міністерстві фінансів США.

Для здійснення виплати "Дом.РФ" спершу перерахував кошти банку-кореспонденту Bank of New York Mellon Corp., а той своєю чергою переказав їх британському Citigroup. Американський фінрегулятор дозволив здійснити платіж, тепер слово за британським.

Якщо до 4 травня інвестори в російські єврооблігації не отримають переказані кошти, на Росію чекає дефолтДефолт настає, коли позичальник не в змозі проводити своєчасні виплати за борговими зобов'язаннями або виконувати інші умови договору позики. Цим терміном позначають будь-які види відмови від боргових зобов'язань. Як правило, йдеться про відмову центрального уряду або муніципальної влади від своїх боргів. У наслідку очікується відтік інвестицій, знецінення національної валюти і зубожіння населення. за суверенними облігаціями. Це буде перший такий дефолт для РФ із 1917 року.

Що передувало

У відповідь на розв’язану Росією війну в Україні Захід запровадив санкції, які заморозили частину міжнародних резервів Центрального банку РФ. Йдеться про приблизно $300 мільярдів із $640 мільярдів.

Станом на кінець березня вони скоротилися до $604,4 мільярдів: частина коштів пішла на підтримку внутрішньої фінансової стабільності. Тепер, якщо вірити Bloomberg, резерви скоротилися ще на приблизно $650 мільйонів.

Раніше Москва заявляла, що через санкції буде виплачувати свої зобов’язання за облігаціями в рублях. Один із таких платежів був відхилений у квітні, після чого голова Центробанку РФ Ельвіра Набіулліна заявила про оскарження рішення про блокування активів у міжнародних судах.

На тлі новини про здійснення виплат за єврооблігаціями аналітична група ICE Data Services знизила ймовірність оголошення Росією дефолту з 99% до 75%.

Війна — усі останні новини

Що відомо

  • Як повідомляло Reuters, близько 40 мільярдів доларів російського суверенного боргу, випущеного в доларах і євро, залишаються непогашеними, причому приблизно половина з них належить іноземцям. За умовами більшої частини цього боргу Москва повинна платити інвесторам у валюті, в якій номіновані облігації.
  • Видання додає, що іноземні кредитори, як правило, намагалися об’єднатися для переговорів, звернення до суду або, в деяких випадках, до арбітражу у випадках дефолту РФ, але санкції Заходу та особливості російських суверенних облігацій наразі ускладнюють ці варіанти.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 66. Текстовий онлайн

"Спочатку РФ планувала окупацію всієї України. Зараз — 5-6 областей" — Чмут і Жданов про війну, зброю та Придністров'я

Зустріч 40-ка міністрів на базі "Рамштайн" — це перше засідання військової антипутінської коаліції — Клімкін

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!