Кабмін прийняв рішення підвищити дозвільну націнку на паливо на 40 %. АЗС зможуть підняти націнку з 4,55 до 6,50 гривень з урахуванням ПДВ.
Про це повідомив представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.
"З метою запобігання дефіциту палива, що реалізується через мережу автозаправних станцій, прийняв рішення про підвищення граничного рівня торговельних надбавок, які нараховуються до середньої вартості 1 літра палива, зокрема, дизпалива з 5 до 7 гривень з урахуванням ПДВ (на 40%) та бензинів автомобільних з 4,55 до 6,50 гривень з урахуванням ПДВ (на 42,8%)", – ідеться у повідомленні.
Водночас КМУ продовжив термін дії граничного рівня надбавки на продовольчі товари, що мають істотну соціальну значущість. Він діятиме на весь період воєнного стану та на три місяці після його припинення чи скасування.
Таким чином, з урахуванням максимальної націнки гранична вартість дизпалива не має перевищувати 40,66 грн/л, бензинів – 36,05 грн.
За останніми розрахунками Мінекономіки на 22 квітня, середня ціна літра дизпалива становить 33,66 грн, а бензинів – 29,55 грн.
Що відомо
- Дефіцит пального на АЗС, що утворився на поточному тижні, буде ліквідований протягом наступних 7 днів за незначного подорожчання. Про це повідомила Перша віцепрем'єрка, міністерка економіки України Юлія Свириденко.
- 24 квітня РФ обстріляла Кременчуцький нафтопереробний завод і теплоелектроцентраль. У зв'язку з цим виникли затримки з постачанням палива на заправки Одеської області, повідомили в пресслужбі Одеської ОВА. Через можливий дефіцит палива одеситів простять перейти на громадський транспорт.
- Киян закликають без зайвої потреби не пересуватися містом, аби не марнувати пальне.
- Влада Тернопільщини заявляє, що в області проблем із палива немає. Його вистачає для військових, аграріїв і населення. Але для економії палива просять жителів області менше користуватися власним транспортом.
- На автозаправках Закарпаття обмежують продаж палива до 20 літрів.
- Через війну в Україні ціни на паливо й продовольство ростимуть до кінця 2024 року — Світовий банк.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 65. Текстовий онлайн
Росія використовує енергоносії як зброю — Байден
У Раді прокоментували можливість продажу Європі українського газу
"Ми не боїмося Путіна": Президентка ЄП закликала до негайного ембарго на російські газ і нафту
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу