Російська пропагандистка Овсяннікова не отримає німецьку премію за свободу слова

22 квітня радник лідерки Білорусі Світлани Тихановської Франак Вячорка повідомив, що Марина Овсяннікова, яка раніше була номінована німецьку "Премію ЗМІ за свободу" – не отримає нагороду. Натомість, її отримають президент України Володимир Зеленський та Світлана Тихановська.

"Сьогодні в оргкомітеті німецької "Премії ЗМІ за свободу" повідомили, що змінили своє рішення і не присуджуватимуть премію Марині Овсянніковій. Нагороду отримають Володимир Зеленський та Світлана Тихановська. Нагороду вручить голова фракції Європейської народної партії в Європарламенті", –  написав Вячорка.

21 квітня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення опублікувала звернення, в якому просила німецьке Weimer Media Group відмовитися від вручення премії Марині Овсянніковій, колишній редакторці російського пропагандистського "Первого канала", а також звільнити її з роботи в німецькому медіа.

14 березня журналістка російського пропагандистського "Першого каналу" Марина Овсяннікова під час прямого ефіру з'явилася за спиною ведучої з антивоєнним плакатом із написом "Зупиніть війну. Не вірте пропаганді, тут вам брешуть".

У квітні власник медіахолдингу "Аксель Шпрінгер" повідомив, що німецька газета Die Welt найняла Марину Овсяннікову як кореспондента.

У Росії Овсяннікову судили за адміністративною справою та, як повідомила "Медіазона" оштрафували на 30 тисяч рублів.

Президент України Володимир Зеленський у зверненні окремо подякував російській журналістці за мужність, натомість багато українських експертів та журналістів, зокрема Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, стверджують, що протест Овсяннікової — це черговий фейк від РФ та постановка.

Війна — усі останні новини

Журналістка прокремлівського "Першого каналу" з'явилася в ефірі з антивоєнним плакатом

Російська журналістка Овсяннікова працюватиме в німецькому виданні Die Welt

У Берліні українці вимагали звільнити російську пропагандистку Овсяннікову з німецького видання

"Ніби в суді збираю докази": блогер Віталій Гордієнко про свої дослідження пропаганди в російському кіно

Найзрозуміліший вид діалогу: війна в ілюстраціях українських художників

Польський священник увімкнув "Ой, у лузі червона калина" під час служби — парафіяни підспівали

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!