РФ перестає бути стороною Європейської конвенції з прав людини з 16 вересня 2022 року — ЄСПЛ

blic.rs

Російська Федерація перестає бути стороною Європейської конвенції з прав людини з 16 вересня 2022 року. Про це йдеться в рішенні Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) про наслідки припинення членства РФ у Раді Європи у світлі статті 58 Європейської конвенції з прав людини.

Тож ЄСПЛ скасував попереднє рішення голови Суду від 16 березня про призупинення розгляду усіх позовів проти Росії і поновив розгляд позовів проти РФ.

В ЄСПЛ також зазначили, що Суд має компетенцію розглядати заяви проти Російської Федерації щодо можливого порушення Європейської конвенції з прав людини за умови, що вони тривали до 16 вересня 2022 року.

“Ухвалена постанова не заважає розгляду будь-якого правового питання, пов'язаного з наслідками припинення членства Російської Федерації в Раді Європи, які можуть виникнути під час здійснення Судом своєї компетенції під час розгляду відповідно до Конвенції переданих йому справ”, — йдеться у рішенні ЄСПЛ.

Що відомо

  • Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) 16 березня ухвалив рішення призупинити розгляд усіх скарг проти Росії після її виходу з Ради Європи.
  • Російську Федерацію офіційно виключили з Ради Європи після 26 років членства.
  • 14 березня Україна закликала Парламентську асамблею ради Європи негайно виключити РФ. Міністерство закордонних справ опублікувало заяву "про ситуацію в Раді Європи" та заявило, що не буде брати участь у "перетворенні європейської організації на майданчик для заклинань".
  • 25 лютого 2022 року Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення про зупинення членства Росії в самому комітеті і в Парламентській асамблеї Ради Європи через вторгнення російських сил на територію України.
  • У 2014 і 2015 роках через анексію Криму повноваження російської делегації у ПАРЄ обмежили, але не виключили. РФ позбавили права брати участь у засіданнях і голосувати.

Читайте також

Війна Росії проти України. День 28. Онлайн

Я готовий піти на все, якщо моя хода буде з нашим народом — інтерв’ю Зеленського

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!