ЄСПЛ призупинив розгляд усіх позовів громадян РФ

ЄСПЛ. Фото: Facebook / МЗС

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення призупинити розгляд усіх скарг проти Росії після її виходу з Ради Європи.

Про це ідеться у заяві суду від 16 березня.

"Відповідно до постанови Комітету міністрів про те, що Російська Федерація припиняє бути членом Ради Європи з 16 березня 2022 р. (Резолюція (CM/Res(2022)2), суд прийняв рішення призупинити розгляд усіх заяв проти Російської Федерації до розгляду ним правових наслідків цієї постанови для роботи суду", – ідеться у повідомленні.

Напередодні міністерство закордонних справ (МЗС) Росії відзначило, що вихід країни з Ради Європи (РЄ) не вплине на права та свободи громадян РФ. Та зазначили, що у російській Конституції встановлено не менші гарантії, ніж у Європейській конвенції з прав людини.

Історія відносин Росії з ПАРЄ

25 лютого 2022 року Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення про зупинення членства Росії в самому комітеті і в Парламентській асамблеї Ради Європи через вторгнення російських сил на територію України.

Раніше президент Парламентської асамблеї Ради Європи Тіні Кокс закликав Росію негайно припинити воєнні дії проти України і додав, що це є явним порушенням принципів і цінностей, які відстоюються Радою Європи та її державами-членами.

26 червня 2019 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення про підтвердження повноважень делегації РФ без жодних обмежень.

У 2014 і 2015 роках через анексію Криму повноваження російської делегації у ПАРЄ суттєво обмежили. Зокрема, позбавили права брати участь у засіданнях і голосувати.

Що відомо

  • Російську федерацію офіційно виключили з Ради Європи після 26 років членства.
  • 16 березня Україна має отримати відповідь суду ООН щодо порушення Росією конвенції про боротьбу з геноцидом.
  • 14 березня Україна закликала Парламентську асамблею ради Європи негайно виключити РФ. Міністерство закордонних справ опублікувало заяву "про ситуацію в Раді Європи" та заявило, що не буде брати участь у "перетворенні європейської організації на майданчик для заклинань".
  • 25 лютого 2022 року Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення про зупинення членства Росії в самому комітеті і в Парламентській асамблеї Ради Європи через вторгнення російських сил на територію України.
  • У 2014 і 2015 роках через анексію Криму повноваження російської делегації у ПАРЄ обмежили, але не виключили. РФ позбавили права брати участь у засіданнях і голосувати.

Читайте також

Не тільки "нищівні санкції". Які компанії йдуть з Росії

Обстріли Києва, евакуація Бучі, Гостомеля, Ірпеня. Що відбувається у Київській області та столиці

Війна Росії проти України. День 21. Онлайн

"Зараз їхніх сил недостатньо, аби взяти Миколаїв". Бліц-інтерв’ю з Віталієм Кімом

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!