Гроші аграріям та добровільні податки для ФОП. Шмигаль пояснив, як уряд підтримає бізнес

. kmu.gov.ua

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів про податкові послаблення для бізнесу, які запровадить уряд задля стимулювання розвитку економіки у воєнний час.

Про це він розповів під час звернення 15 березня.

"Сьогодні працююча економіка та логістика стають одними з визначальних умов для нашої перемоги. Ми маємо сформувати потужний економічний тил, який дозволить забезпечувати армію і країну всім необхідним: від провізії та ліків до боєприпасів та сучасного озброєння", — зазначив прем’єр.

Шмигаль підкреслив, що економічна та податкова система, яка існувала у мирний час, не може бути відповіддю на ті виклики, які нині стоять перед країною. Відтак уряд у співпраці з президентом та нардепами повністю переформатовує економічну модель України.

Прем’єр пояснив, що український бізнес має отримати максимальну свободу — податки будуть знижені, всі регуляції прибрані; доступ до фінансів полегшений, а трудові відносини — лібералізовані.

"Спільно з народними депутатами ми підготували революційний законопроєкт у податковій сфері. Так, за ініціативою уряду на час воєнного стану для середнього та великого бізнесу буде значно розширено можливість скористатися опцією єдиного податку", — наголосив прем’єр.

За його словами, документ передбачає, що підприємства з обігом до 10 мільярдів гривень зможуть перейти на сплату єдиного податку. Також будуть зняті обмеження щодо кількості робітників та за видами діяльності (окрім підакцизних товарів та грального бізнесу). При цьому замість ПДВ та податку на прибуток підприємці платитимуть лише 2% від обороту.

Законопроєкт передбачає й інші нововведення, зокрема:

  • Фізичні особи-підприємці 1-ї та 2-ї груп сплачуватимуть єдиний податок на добровільній основі.

"Якщо є можливість та розуміння необхідності підтримати Україну — сплачуйте", — зазначив прем’єр.

  • Також фізичні особи-підприємці не будуть платити ЄСВ за своїх мобілізованих співробітників — це зробить держава.
  • На період воєнного стану ФОП також не сплачуватимуть ЄСВ, якщо не отримують доходу.
  • Санкції за порушення закону про РРО не будуть застосовуватись до завершення воєнного стану.
  • З 24 лютого 2022 до кінця року звільняються від сплати за землю платники на територіях, на яких ведуться бойові дії.
  • Не буде сплачуватись ПДВ за товари, що були знищені під час війни, а також передані на потреби оборони.
  • Також буде скасований акциз на пальне, а ставка ПДВ по цих позиціях буде зменшена з 20% до 7%.

Як зазначив Шмигаль, протягом кількох годин після набуття чинності цих законів Кабінет міністрів ухвалить всі необхідні підзаконні акти, щоб нова податкова система запрацювала вже цього тижня. Також уряд вже 15 березня ухвалить рішення про заборону перевірок бізнесу, окрім тих, які стосуються безпеки та здоров’я громадян. Одночасно будуть скасовані вимоги щодо отримання дозволів для значної частини підприємницької діяльності.

Окрім того, прем’єр анонсував програми додаткової фінансової підтримки для аграріїв, аби за першої можливості в Україні розпочалась посівна кампанія. Зокрема, українські сільгоспвиробники вже можуть отримати кредити під 0%, а держава гарантує перед банками 80% від суми такого кредиту.

Як пояснив прем’єр, уряд передбачив на ці два напрямки допомоги понад 25 мільярдів гривень. За його словами, цих коштів вистачить на підтримку всіх малих та середніх фермерів, які планують цього року розпочати посівну кампанію.

Шмигаль додав, що уряд планує й інші кроки з підтримки бізнесу.