В Україні спростували інформацію щодо володіння видавцями авторськими правами на музику та роялті

Facebook

Віцепрезидент Авторської ради ГО "УААСП", лідер гурту "Антитіла" Тарас Тополя спростував деякі тези, які є в інформаційному полі стосовно законопроєкту "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав" щодо забезпечення збору доходу від прав організаціями колективного управління" №5572.

Про це Тополя заявив на пресконференції.

За його словами, поширюється інформація, що "видавці та субвидавці володіють авторськими правами на нібито 80 відсотків музики, що використовується в Україні, налічуючи більше 20 млн треків у своїх каталогах".

При цьому Тополя зазначив, що згідно світової практики, музичні видавці або субвидавці переважно не володіють авторськими правами на музичні втори, а лише мають право отримання частки роялті, зібраних організаціями колетивного управління.

Право на управління авторськими правами передається від організації колективного управління однієї країни до іншої за договорами взаємного представництва інтересів.

"І мережа таких договорів є фундаментом захисту авторських прав в усьому світі. То ж наявність субліцензійного договору української компанії з іноземним видавцем не дає їй права порушувати закон і погоджувати збір роялті приватними організаціями за використання прав, які їм не належать", — сказав Тополя.

Інформація про просування російського сервісу "Фонмікс" в Україні

"Дехто розповідає про просування російського сервісу "Фонмікс" в Україні, про нібито руку Кремля, перерозподіл ринку якимись конкурентами...Отже, я хочу запевнити, що наша громадська організація "УААСП" не просуває інтереси жодної компанії, яка надає сервіси з оформлення для HoReCa та рітейлу", — заявив Тополя.

Він додав, що організація наразі співпрацює з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством економіки для "створення єдиного цифрового вікна для користувачів з можливим використанням додатку "Дія" та впровадження сучасних технологій моніторингу звучання музики у закладах за принципом Shazam".

Комп'ютерна програма "Shazam" містить пояснення алгоритму розпізнавання музики. Shazam здатен впізнати пісню з вірогідністю, допустимий відсоток якої визначають розробники. Працює це так: програма записує короткий фрагмент звуків і обробляє їх завдяки власному математичному алгоритму, шукаючи співпадіння.

Про що законопроєкт №5572

"Метою цього законопроєкту є перезавантаження акредитаційних конкурсів у сферах публічного виконання та публічного сповіщення музичних творів. І розблокування роботи репрезентативних організацій колективного управління (ОКУ)", — сказав Тополя.

За його словами, проєкт закону надає тим ОКУ, які внесені до реєстру та мають відповідні повноваження від українських авторів та правовласників, а також іноземних ОКУ можливість здійснювати добровільне колективне управління майновими правами правовласників у сфері публічного виконання та публічного сповіщення музичних творів до обрання нової акредитованої організації .

Що відомо

  • У грудні 2021 року Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроєкт №5572. Наступного дня після голосування був зареєстрований проєкт постанови про скасування цього рішення, що блокує підписання закону до його розгляду.

Читайте також: "Це музичний рекет". Чому українські музиканти не отримують роялті за використання авторських творів