"Людина з пенісом, яка вас зґвалтувала, – це жінка". Роулінг знову критикують через трансфобію

. АР

Британську письменницю Джоан Роулінг укотре звинуватили в трансфобії після того, як вона критично прокоментувала розповсюджену ЗМІ ініціативу поліції Шотландії фіксувати ґендерну ідентичність звинувачених у зґвалтуванні людей за їхнім побажанням. Про це повідомляє Insider.

Одним із перших про ініціативу шотландської поліції повідомив таблоїд The Scottish Sun. Згідно з ним, звинувачену у зґвалтуванні людину, яка "народилася чоловіком, але ідентифікує себе як жінка і не має документа на підтвердження такого ґендеру", правоохоронці записуватимуть як жінку.

Коментуючи цю новину, Роулінг процитувала роман Джорджа Орвелла "1984": "Війна – це мир. Свобода – це рабство. Неуцтво – це сила". І додала: "Людина з пенісом, яка вас зґвалтувала, – це жінка". На момент публікації новини твіт письменниці поширили понад 25 тисяч разів і прокоментували понад 16 тисяч разів.

Користувачі соцмереж у відповідь звинуватили Роулінг у трансфобії. Вони вказували, що не лише чоловіки можуть бути ґвалтівниками й що авторка неправильно тлумачить поняття трансґендерності, фактично не визнаючи, що чоловіки можуть змінити стать. Представник Роулінг відмовився коментувати ситуацію.

Читайте також: Джоан Роулінг повернула нагороду за права людини на тлі звинувачень у трансфобії

Це не перше звинувачення Роулінг у трансфобії. У 2019 році вона підтримала активістку і дослідницю Майю Форстейтер – її робочий контракт не продовжили через твіти про те, що трансгендерні жінки не можуть вважатися справжніми жінками. А у 2020-му письменниця розкритикувала вираз "люди, які менструюють": мовляв, ними можуть бути лише жінки (хоча менструація може бути і в трансґендерних чоловіків).

Цей та інші коментарі письменниці засудили ЛГБТ-організації, а також деякі актори, які знімалися у серії фільмів про Гаррі Поттера. У відповідь Роулінг написала есе, у якому розкрила особистий досвід домашнього і сексуального насильства та стверджувала, що трансжінки, які не пройшли гормональну терапію або хірургічну операцію, не повинні мати доступу до одностатевих просторів.

Читайте також

Дівчинка, що не вижила: як Джоан Роулінґ поховала себе, "цвіркнувши" зайве

Що таке cancel culture та як люди знову опинилися по різні боки барикад

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!