Перейти до основного змісту

Плато захворюваності та адаптивний карантин. Чого очікувати від епідемії COVID-19 надалі

. Ілюстративне фото/Pixabay

З 12 листопада “червона зона” адаптивного карантину поповниться Черкаською областю, а Міністерство охорони здоров'я розширило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим.

Детальніше про те, чого очікувати від епідемії коронавірусу в Україні надалі в етері "Українського радіо" розповів заступник міністра охорони здоров’я з 2016 по 2019 роки, а також співзасновник "Українського центру охорони здоров’я" Павло Ковтонюк.

Чи виходить Україна на так зване плато захворюваності

"Що таке "плато"? Це — коли кількість хворих, яка потрапляє щодня до лікарень, залишається сталою. Тобто зараз ситуація важка і буде такою ще певний час, але не погіршуватиметься. Тобто не буде ні кращою, ані гіршою, а стабілізується. За показниками захворюваності й госпіталізації статистика показує плато, але смертність зростає. Тому ми обережно сприймаємо ці дані, адже вони можуть бути сигналом і до чогось поганого", – сказав Ковтонюк.

За його словами, наразі медична система більше не може витримувати збільшення кількості госпіталізованих.

"Я б ще тиждень почекав і, якщо далі така тенденція спостерігатиметься, то дійсно можна буде вважати, що ріст захворюваності зупиняється і з часом можна очікувати на його зниження", – зауважив експерт.

Наскільки теперішній адаптивний карантин ефективний

"Коли ми говоримо про бізнес, то треба не забувати, що страждають не тільки власники, а й працівники. Зараз ми маємо можливість не зупиняти підприємства, вакцинуючи персонал. Це — велика можливість, якої торік у нас не було. Тому треба скористатися нею", – каже фахівець.

Про зростання смертності від COVID-19

Ковтонюк підкреслює, що зараз рівень смертності в Україні від коронавірусу — третій у світі після Росії та США.

"Применшувати серйозність ситуації в жодному разі не можна. Росія та США — набагато більші за кількістю населенням країни, аніж ми. Це означає, що ми втрачаємо щодня дуже багато людей. Це ніби один під'їзд мешканців багатоповерхівки за день помер. І так — щодня", – говорить він.

Читайте також

Уникнути ще 690 тисяч смертей. Як працює колективний імунітет і чому без вакцинації він неможливий

"Дихаєш, а кисень не потрапляє. Це катастрофа". Фоторепортаж з ковідної лікарні

Що на сьогодні відомо про "постковідний синдром". Відповідає лікарка

Життя після COVID-19: як вірус впливає на мозок і нервову систему

Коли можна вакцинуватися після того, як перехворів COVID-19. Відповідь МОЗ

Як хворіють вакциновані та скільки щеплених дійсно потрапляють до лікарень

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції