Коли можна вакцинуватися після того, як перехворів COVID-19. Відповідь МОЗ

. ФОТО: Уніан

Міністерство охорони здоров'я рекомендує вакцинуватися від COVID-19 через 28 днів (чотири тижні) після того, як людина одужала від коронавірусної хвороби.

Про це у коментарі Суспільному повідомила голова директорату громадського здоров'я МОЗ Ірина Руденко.

За її словами, міністерство змінило рекомендацію щодо того, скільки часу має пройти між щепленням та перенесеною хворобою.

"Ми рекомендували людям вакцинуватись не пізніше ніж через 6 місяців після перенесеної хвороби. Це було пов'язано з обмеженим доступом до вакцини. Зараз ми бачимо, що вакцини достатньо, у нас немає дефіциту вакцин. Ми рекомендуємо людям, що перехворіли вакцинуватись, цей термін може бути після закінчення періоду ізоляції, але не раніше ніж через 28 днів після першого дня появи симптомів. Тобто коли людина десь одужала після 28 днів людина може вакцинуватись", – сказала Руденко.

Читайте також: Життя після COVID-19: як вірус впливає на мозок і нервову систему

Чиновниця МОЗ каже, що наразі розробляється механізм, який дозволить згенерувати довідку про одужання в державний додаток "Дія" – тоді документ можна буде використовувати в електронному вигляді під час подорожей між регіонами.

"Нині такі паперові довідки не є дійсними. Тож єдиним шляхом є використання документу, що підтверджує вакцинацію або негативний тест на коронавірус", – пояснює фахівчиня.

Вакцинація для тих, хто приймає засоби, що розріджують кров

Пацієнти, які приймають препарати для розрідження крові (антикоагулянти) не входять до переліку тих, кому протипоказана вакцинація від коронавірусу, каже Руденко.

"Це речовини (антикоагулянти – ред.), які розріджують кров. Тобто тромби вже не мають створюватись і після вакцини. Ці речі, які не пов'язані між собою. Якщо у людини є побоювання, якщо вона перенесла тяжку операцію, вона може звернутись до сімейного лікаря. Той він визначить її стан і скаже, чи є в пацієнта ці абсолютні протипоказання проти вакцинації", – сказала експертка МОЗ.

Як пояснює Руденко, у кожної вакцини є власні протипокази – тому саме сімейний лікар має обрати необхідне щеплення.

"Жінка не має приймати це рішення самостійно. Їй показана вакцинація. Наявність (заміненого – ред.) клапану не є протипоказанням проти вакцинації", – додала вона

Чи можуть вакцинуватися ті, хто підробив довідку про вакцинацію

Руденко підкреслює, що особи, які підробили довідку можуть вакцинуватися, але для цього потрібно анулювати запис у базі МОЗ.

"Останнім часом є такі випадки, коли люди розуміють, що вони зробили неправильно і хочуть вакцинуватись, а в системі є запис, який не дозволяє їм вакцинуватись. (У такому випадку – ред.) людям потрібно звернутись до правоохоронних органів. Цей запис буде анульований і тільки тоді людина зможе вакцинуватись. Але потрібно пройти цей шлях і по суті, зізнатись в цьому", – каже вона.

Читайте також: Бустерна доза та вакцинація підлітків: кому рекомендоване щеплення. Пояснює експерт

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!