На Юкатані виявили тисячолітнє каное індіанців мая

. Reuters

На півострові Юкатан у Мексиці виявили дерев'яне каное індіанців мая. Фахівці зазначають, що знахідка добре збереглася, а вік пам'ятки становить понад 1000 років.

Як повідомляє BBC, човен знайшли археологи на півночі півострова поблизу руїн Чичен-ІциЧичен-Іца — політичний і культурний центр мая на півночі півострова Юкатан в Мексиці, священне місто народу Іца. Розташований за 120 км на схід від міста Меріда.У 2007 році за результатами опитування, проведеного організацією New Open World Corporation, місто було визнано одним із нових семи чудес світу., який був політичним та культурним центром мая.

"Давнє каное знайшли під час робіт, пов'язаних із будівництвом нової залізничної туристичної лінії "Потяг мая"Залізнична лінія "Потяг мая" на півострові Юкатан — проєкт президента Мексики Андреса Мануеля Лопеса Обрадора, будівництво якого розпочалося влітку минулого року.Вона з'єднує міста Паленке та Канкун, проходить через райони, де раніше щільно мешкали племена мая, а також через біосферний заповідник Калакмуль.Проти будівництва нової залізничної лінії активно виступали екологи, археологи та представники громад мая.. Каное виявили у прісноводному водоймищі — сенотіСеноти — природні заглиблення та карстові вирви, утворені через завалення склепінь вапнякових печер, в яких протікають підземні води, іноді з доступом морської води. Сеноти зазвичай асоціюються з півостровом Юкатан у Мексиці, основна порода якого — пористий вапняк., воно було повністю занурене у воду і при цьому чудово збереглося", — йдеться у повідомленні.

За даними Національного інституту антропології та історії Мексики (INAH), довжина каное становить 1,6 метра, ширина — 80 см.

"Ймовірно, каное могло використовуватися як ємність для води. Також його могли використовувати для зберігання підношень під час ритуальних церемоній. Фахівці з INAH кажуть, що це перше 1000-річне каное, що повністю збереглося, знайдене на території, де відбувався розвиток цивілізації народів мая. За словами мексиканських учених, точно визначити вік каное та його тип їм допоможуть їхні колеги із Сорбонни", — додали у BBC.

Читайте також: Науковці пояснили вогні у небі під час землетрусу в Мексиці

Водночас науковці планують створити 3D-модель каное. За словами вчених, це допоможе прискорити процес подальшого вивчення знахідки. Знайдене каное датується приблизно 830-950 роками нашої ери, тобто ймовірно, що воно належить до пізнього періоду розквіту цивілізації мая.

Крім того, вчені із Національного інституту антропології та історії Мексики вже виявили вздовж маршруту будівництва залізниці "Потяг мая" понад 80 поховань мая, а також руїни понад 2400 споруд доіспанського періоду. Серед знахідок — кераміка та церемоніальні платформи цивілізації мая.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!