У Єгипті в пустелі виявили рештки кита, який міг ходити сушею

. Графіка: Dr. Robert W. Boessenecker/BBC

У Єгипті вчені в пустелі на заході країни ідентифікували скам'янілості чотирилапого кита, що жив приблизно 43 млн років тому.

Як повідомляє BBC, скелет знайшли у Західній пустелі Єгипту, яку вважають багатою на скам'янілості, позаяк цей район колись був вкритий морем.

"Ці рештки знайшли ще у 2008 році. Череп тварини нагадує голову давньоєгипетського бога смерті Анубіса у вигляді шакала, тому невідомий раніше вид назвали Phiomicetus anubis", — йдеться у повідомленні й додається, що результати дослідження опублікували у виданні the Proceedings of the Royal Society.

Зазначається, що довжина чотирилапого кита становить три метри, а вага — 600 кілограмів. Дослідники вважають, що кит вмів ходити сушею та плавати у воді.

Головний автор дослідження Абдулл Гохар зазначив, що тварина була "суперхижаком", оскільки мала дуже сильні щелепи: "Phiomicetus anubis — новий вид китів та важливе відкриття для єгипетської й африканської палеонтології".

Читайте також: Єгипетські археологи знайшли сотню стародавніх гробниць в дельті Нілу

Вказується, що подібні види китів були відомі вченим і раніше, але Phiomicetus anubis вважають найбільш раннім видом напівводних китів, виявлених в Африці.

"За словами науковців, перші кити з'явилися в Південній Азії близько 50 мільйонів років тому. У 2011 році група палеонтологів у Перу знайшла рештки кита віком 43 мільйони років з перетинчастими лапами та копитцями. Пращури сучасних китів походять від наземних оленеподібних ссавців, що жили на суші протягом 10 мільйонів років", — йдеться у матеріалі.

Читайте також: Археологи знайшли в Іракській пустелі стародавнє місто

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!