В Африці знайшли найдавнішу у світі прикрасу віком майже 150 тисяч років

. Daily Mail

У Марокко археологи знайшли найдавнішу у світі прикрасу – намисто, вік якого становить майже 150 тисяч років.

Як повідомляє Daily Mail, прикрасу, зроблену з черепашок морських равликів, виявили в околицях марокканського портового міста Ес-Сувейри. Загалом археологи знайшли 33 намистини, діаметр кожної з них близько сантиметра. Дослідники припускають, що вони були пришиті до одягу або їх носили на мотузці. За їх оцінками, вік прикраси становить від 142 до 150 тисяч років.

aily Mail

Провідний автор дослідження Стівен Кун зазначив, що це найраніший відомий доказ невербальної форми спілкування.

"Знахідка свідчить про те, що люди почали самовиражатися за допомогою прикрас та інших предметів набагато раніше, ніж вважалося до цього часу", – сказав він.

До цього найдавнішою прикрасою вважалося намисто неандертальців, знайдене в Хорватії. Її вік варіювався в межах 135 тисяч років.

Що відомо

  • У квітні 2021 року археологи повідомили про відкриття "золотого міста" в Єгипті заснованого у XIV столітті до нашої ери та схованого під шаром піску протягом трьох тисяч років.
  • Під час розкопок гробниці Монтеліріо Толоса в Іспанії археологи знайшли рідкісний кришталевий кинджал віком 5000 років та десяток наконечників стріл.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!