Україна заслуговує на свій аналог Пулітцерівської премії — лауреат Премії Ґонґадзе Павло Казарін

У п’ятницю, 21 травня, о 19:00 суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА вдруге транслюватиме в прямому ефірі церемонію нагородження лауреата журналістської Премії імені Георгія Ґонґадзе. На думку лауреата Премії-2020, ведучого суспільно-політичного токшоу "Зворотний відлік" на телеканалі UA: ПЕРШИЙ Павла Казаріна, авторитет будь-якої премії формується з часом та залежить від членів журі, списку номінантів і лауреатів.

"Є два типи країн. В одних медіа орієнтуються на те, що говорять у кабінетах влади. В інших — влада орієнтується на те, що говорять в медіа. Україна належить до другого типу країн і це важливо. Деякі наші колеги заплатили життям, щоб Україна не стала однією з країн із першого списку.  Якщо в Україні з’явиться свій “пулітцер” — від цього медіапростір лише виграє. Премія Ґонґадзе в цьому році буде присуджуватися лише втретє, але є надія, що вона стане «довгожителем", — вважає Павло Казарін.

Натомість дружина Георгія Ґонґадзе Мирослава Ґонґадзе стверджує, що Премія — це підтримка журналістів, для яких у професії важливі відповідальність, збереження довіри, принциповість і нарешті, що є ключовим —  інноваційність.

"Ми живемо у швидко змінюваному світі й важливо, щоб українці отримували якісну інформацію, творену з новими підходами в оригінальній подачі з ресурсів, з яких, як корисно, так і цікаво черпати інформацію. Премія Ґонґадзе, яка існує три роки, є відзнакою для тих, хто відважно, відповідально і новітньо творить для України нові шляхи у пошуку Правди й збереженні Довіри. Я хочу, щоб ця премія слугувала, як колись Георгій, певним барометром у журналістському середовищі. У складному відборі перемагають кращі й ті, які завоювали своєю діяльністю право бути еталоном у професії", — розповіла журналістка і членкиня Капітули Премії Мирослава Ґонґадзе, коментуючи суспільну важливість проєкту.

Премія імені Георгія Ґонґадзе — нагорода для незалежних журналістів, заснована 2019 року Українським ПЕН у партнерстві з Асоціацією випускників Києво-Могилянської бізнес-школи, Києво-Могилянською бізнес-школою та виданням «Українська правда».

Цьогоріч вручення Премії відбудеться втретє. Вдруге її транслюватиме телеканал UA: КУЛЬТУРА.

До короткого списку номінантів на здобуття Премії у 2021 році увійшли: Мирослава БарчукБорис ДавиденкоМарічка Паплаускайте.

Мирослава Барчук  — журналістка, телеведуча. У професії з середини 1990-х років. Працювала на «5 каналі», ТВі, «Еспресо», була редакторкою журналу Welcome to Ukraine. З 2019 року є ведучою суспільно-політичного токшоу «Зворотний відлік» на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ.

Борис Давиденко — журналіст, редактор. Починав кар’єру у відділі фінансів щоденної газети «Дело». Працював заступником головного редактора українського Forbes (пізніше був шеф-редактором), був головним редактором аналітичної платформи VoxUkraine, нині очолює редакцію Ліга.net.

Марічка Паплаускайте — журналістка, редакторка. Співзасновниця видання The Ukrainians, головна редакторка онлайн-журналу Reporters; викладачка Школи журналістики Українського католицького університету, авторка репортажної книжки «Бог дивовижних людей та інших грішників».

Нагадаємо, лауреатом Премії Георгія Ґонґадзе у 2020 році став ведучий токшоу «Зворотний відлік» на UA: ПЕРШИЙ Павло Казарін. Першим лауреатом Премії 2019 року став засновник «Історичної правди» Вахтанґ Кіпіані.