Китай вперше посадив на Марсі свій космічний апарат

China Xinhua News / Twitter

Посадковий модуль з першим китайським марсоходом "Тяньвень-1" (Tianwen-1) 15 травня приземлився на Марсі. Досі висадку на Червону планету вдалося здійснити тільки США.

Про це повідомляє Китайське національне космічне управління (CNSA).

Зонд приземлився у південній частині рівнини Утопія в північній півкулі Марса. Китайська урядова агенція Xinhua зазначила, що посадка була надзвичайно складною через відсутність наземного контролю, адже корабель проводив її автономно.

"Тяньвень-1" складається з орбітального апарату, посадкового модуля і марсохода. Він був запущений з провінції Хайнань 23 липня 2020 року. У лютому 2021 року космічний апарат вийшов на орбіту Марса і понад два місяці досліджував потенційні місця для посадки. Планується, що китайський марсохід залишиться в посадковому модулі на кілька днів для діагностичних тестів, а потім відправиться досліджувати район, відомий як Утопія Планіція. Він приєднається до американського NASA Perseverance, який прибув на Марс в лютому.

Читайте також: Дрон NASA не зміг з першої спроби здійснити четвертий політ на Марсі

Таким чином Китай став другою після США країною, яка почала досліджувати Марс. Заступник керівника Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) з наукових питань Томас Цурбухен привітав Китай з успішною посадкою "Тяньвень-1".

"Вітаємо команду CNSA # Tianwen1 з успішною посадкою першого китайського марсохода для дослідження Марса", — написав він у Twitter.

Що відомо

  • Марсохід Perseverance ("Наполегливість") NASA за допомогою камер для уникнення небезпек зробив кілька світлин власної тіні на Марсі.
  • 4 квітня марсохід Perseverance успішно скинув мінігелікоптер Ingenuity (Винахідливість) Національного управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) на Марс.
  • 19 квітня NASA запустило перший безпілотний політ гелікоптера Ingenuity на Марсі.
  • 25 квітня гелікоптер NASA встановив рекорд під час третього польоту на Марсі. Того ж дня він з висоти сфотографував марсохід Perseverance.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!